Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak aktywować Vistę?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 06 czerwiec 2011, 09:25, ilość odsłon: 3142

Następca popularnego Windows XP różni się nieco od swojego poprzednika, więc niektórym może sprawiać problem jego obsługa

Na naszych stronach zamieściliśmy już wiele porad dotyczących używania tego systemu, czas więc wyjaśnić, jak w ogóle aktywować Vistę – jest to operacja bardzo ważna, a dlaczego – tłumaczymy to pod koniec tej porady.

Aktywacja Windows Vista

Aby aktywować system Windows Vista, należy zalogować się do niego jako administrator. Do aktywowania może być potrzebny klucz produktu - znajduje się on na okładce lub na opakowaniu dysku CD z systemem Windows Vista. Jeśli kupiliśmy komputer/laptop z zainstalowanym już systemem, klucz będzie na nalepce widocznej na obudowie komputera. Jeśli nie zobaczymy go – należy natychmiast zwrócić się z reklamacją do sprzedawcy.

aktywacja windows vista

Klikamy przycisk START, potem Komputer, a następnie Właściwości Systemu. Mamy tam opcję Kliknij tutaj, aby aktywować system Windows teraz. Wybieramy ją. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisujemy hasło lub kliknij przycisk Kontynuuj.

aktywacja windows vista

Jak sprawdzić, czy aktywacja przebiegła pomyślnie? Klikamy znowu na START, a potem Komputer, Właściwości systemu i Aktywacja systemu Windows. Ta ostatnia opcja znajduje się w oknie Właściwości Systemu. I to wszystko.

A czy warto wykonywać aktywację? Jak najbardziej, ponieważ jest ona wymagana do korzystania ze wszystkich funkcji systemu Vista. Gdy po raz pierwszy uruchamiamy system, mamy czas trzydziestu dni na aktywację online. Jeżeli w tym czasie nie dokonamy aktywacji, wiele funkcji systemu może zostać wyłączonych, co znacznie utrudni nam działanie. Oczywiście po tym nieprzyjemnym fakcie możemy aktywować Vistę, co przywróci wszystkie zablokowane rzeczy i umożliwi nam korzystanie ze wszystkich możliwości systemu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Gdzie jest kursor myszy?

    Ciekawe udogodnienie dla użytkowników Windows XP i Vista. W Windows XP i Viście można włączyć ciekawą opcję, która pomoże wszystkim którzy w wygodny sposób chcieliby poznać pozycję kursora myszy bez potrzeby jego poruszania.

  • Jak przyspieszyć xp?

    System Windows XP, mimo że liczy już sobie ponad 10 lat, jest wciąż jednym z najczęściej stosowanych systemów operacyjnych.

  • Jak wyłączyć automatyczne czyszczenie pulpitu?

    Porada jak wyłączyć denerwujące czyszczenie pulpitu. Standardowo automatyczne czyszczenie pulpitu włącza się co 60 dni. Żeby je wyłączyć należy skorzystać z Edytora rejestru (Start > Uruchom...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak aktywować Vistę?