Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Ivona

Kategoria: Narzędzia, 02 sierpień 2011, 13:42, ilość odsłon: 3146

Syntezator mowy IVONA to aplikacja, dzięki której mamy możliwość używania komputerowego lektora. Może on odczytywać zarówno napisy w filmach, jak też i czytać zadany mu tekst.

To drugie  przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zrobić np. recenzję, a nasz głos nie brzmi za dobrze, albo też nie mamy mikrofonu, aby go nagrać. Nie jest to co prawda darmowy program, ale dzięki wersji demonstracyjnej możemy go przetestować na swoim komputerze.

Warto zauważyć, ze ten syntezator mowy zyskuje bardzo dobre oceny w przeróżnych testach tego typu aplikacji. Jednak patrząc na jego możliwości, nic w tym dziwnego. Jakość głosu jest łudząco podobna do żywego lektora, zaś do dyspozycji użytkownika jest kilka głosów – zarówno męskich, jak i damskich. Aplikacja ta świetnie nadaje się do odczytywania eBooków, a w połączeniu z Expressiovo można używać jej do tworzenia mówionych książek! To jednak jeszcze nie wszystkie zalety tej zaawansowanej aplikacji. IVONA potrafi mówić także w obcych językach – angielski, francuski, niemiecki i amerykańska odmiana angielskiego. W każdej z tych opcji mamy zarówno głosy męskie, jak i żeńskie.

Głosy nagrane są w 22kHz, więc mamy do czynienia z bardzo wysoką jakością mowy. Dla wygody użytkownika mamy tu wybór sposobu interpretowania (parsowania) tekstu, a także możliwość zdecydowania o ignorowanych znakach i ustawianie sposobu interpretacji znaków przestankowych. Jest to także przydatna aplikacja jako pomoc dla osób mających problemy ze wzrokiem lub niewidomych.

30-dniowa wersja testowa programu znajduje się na naszych stronach i jeśli ktoś poszukuje tego typu programy, będzie to świetny wybór. Polecamy pobrać trial i przetestować go osobiście.

Inne porady z tej kategorii:

  • Notatki na pulpicie – jak umieścić notatki na pulpicie Windows?

    Zabiegani użytkownicy mają zawsze mnóstwo spraw do załatwienia. Aby o nich nie zapomnieć, najczęściej zapisujemy je na karteczkach - zarówno zwykłych, leżących na biurku, jak też i samoprzylepnych, którymi obklejamy najbliższe otoczenie.

  • Jak nagrać płytę?

    Każdy użytkownik gromadzi z biegiem czasu dużo danych na komputerze, które stopniowo zapełniają mu twardy dysk. Czasem też mamy dużo danych, które nie są nam aktualnie potrzebne, ale szkoda ich wyrzucać, bo mogą przydać się w każdej chwili.

  • JPG na PDF - jak zrobić konwersję

    Czasami zdarza się sytuacja, że mamy jakiś ważny dokument czy obrazek w pliku JPG i chcemy mieć pewność, że po wysłaniu nikt nie będzie w stanie go zmodyfikować. Jak tego dokonać?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Ivona