Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Instalacja Joomla – krok po kroku

Kategoria: Internet, 19 sierpień 2011, 08:33, ilość odsłon: 2361

Instalacja oprogramowania Joomla do tworzenia stron www wymaga: serwera na oprogramowaniu Apache w wersji 1.3. 19 bądź nowszej, PHP 4.2.x bądź nowszego oraz MySQL w wersji 3.23.x.

Poza tym korzystać możemy z każdej dostępnej graficznej przeglądarki WWW. Do pełnej instalacji Joomla potrzebujemy: nazwy hosta z bazą, nazwy bazy, nazwy użytkownika bazy, hasła użytkownika bazy. Instalacja oprogramowania wygląda następująco: najpierw pobieramy pliki instalacyjne Joomla, po czym uruchamiamy przeglądarkę WWW i wpisujemy w nią adres naszego serwisu. Wówczas system automatycznie rozpozna, iż nasz serwis nie jest jeszcze poprawnie skonfigurowany i przekieruje nas na pierwszą stronę instalatora z testem przed instalacyjnym, gdzie sprawdzone zostają wymagania odnośnie serwera oraz prawa dostępu do plików i katalogów Joomla! Od tego momentu rozpoczyna się właściwa instalacja: podajemy dane bazy MySQL, wpisujemy nazwę serwisu, następnie podajemy adres serwisu, ścieżkę na serwerze i dane administratora.

W widocznych czterech miejscach wpisujemy adres URL naszego serwisu, bezwzględną ścieżkę do katalogu na serwerze, adres email do administratora. Tu akceptujemy bądź wpisujemy wybrane hasło administratora, za nim adres serwisu, ścieżkę na serwerze i dane osoby zarządzającej. Możemy także zmienić uprawnienia z domyślnych, na wybrane przez nas. Nie proponujemy jednak nic zmieniać tym, którzy pierwszy raz instalują Joomlę.

Ostatnim widocznym okienkiem instalatora będą gratulacje oraz informacja, że przed uruchomieniem serwisu należy ze względów bezpieczeństwa skasować katalog instalacyjny z serwera. Wyświetlone też zostaną dane wymagane do zalogowania się Głównego Administratora. W prawym górnym rogu zobaczymy również dwa przyciski - odnośnik do strony głównej naszego nowego serwisu, oraz do panelu administracyjnego. Oto opis całego procesu instalacyjnego Joomla!.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak skonfigurować router linksys?

    Nie wiesz jak skonfigurować router? Konfiguracja routera sprawia Ci problemy? Zapraszamy do zapoznania się z poniższą poradą, w której przedstawimy te zagadnienia na przykładzie routera firmy Linksys.

  • Jak przyspieszyć bezprzewodowy Internet?

    Bezprzewodowy dostęp do Internetu staje się aktualnie coraz bardziej popularny.

  • Jak sprawdzić swój adres ip?

    Porada o tym jak w szybki sprawdzić przypisany naszemu komputerowi adres ip. Żeby sprawdzić nasz adres ip wystarczy kliknąć Start > Uruchom,a w polu "Otwórz"...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Instalacja Joomla – krok po kroku