Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Ile kosztuje zdjęcie simlocka?

Kategoria: Mobile, 07 wrzesień 2011, 13:31, ilość odsłon: 1806

Simlock to zakładane na oprogramowanie telefonu komórkowego zabezpieczenie, przez które można używać wyłącznie kart SIM jednego tylko operatora. Nie da się więc używać kart innych operatorów, a także numerów innych sieci.

Niektórzy operatorzy oferują odpłatne zdejmowanie lub też wygaśnięcie blokady na koniec okresu, w jakim zawarta jest umowa pomiędzy nimi a użytkownikiem, można jednak pokusić się o zdjęcie simlocka w inny sposób – taką usługę oferuje wiele punktów sprzedaży i napraw telefonów komórkowych.
A ile kosztuje zdjęcie simlocka?

Wszystko zależy od modelu telefonu, który wyposażony jest w blokadę. Stawki mogą znacząco różnić się w zależności od producenta, a także punktu usługowego, w jakim dokonujemy zdjęcia simlocka. Najtańsze oferty, jakie można znaleźć na rynku, zaczynają się od kilkunastu złotych, zaś najdroższe to wydatek rzędu kilkuset. Czas realizacji takiego zlecenie również uzależniony jest od modelu, a także ilość zamówień, jakie dany punkt posiada-. Czasem czas oczekiwania na usługę może wynieść nawet kilka dni.

Warto jednak zauważyć, że niezależnie od tego, ile kosztuje zdjęcie simlocka, wielu operatorów może wyciągnąć konsekwencje wobec abonenta, który wykonał taką operację. W wielu umowach zaznacza się, że nie będzie on usuwany ani w żaden sposób modyfikowany. Konsekwencje mogą być przeróżnego typu – określa je umowa z daną firmą. Najczęściej jednak przyjmuje się, że telefon jest własnością użytkownika, który może zrobić z nim to, co chce, a więc również zdjąć simlocka. Radzimy więc przed podjęciem decyzji najpierw uważnie przestudiować umowę abonamentową, a dopiero, gdy okaże się, że jest to legalna operacja, sprawdzić, ile kosztuje zdjęcie simlocka.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak wyświetlić numer IMEI naszego telefonu?

    Prosta porada jak dowiedzieć się jaki numer IMEI ma nasz telefon. IMEI to indywidualny numer naszego telefonu komórkowego. Może być on przydatny w wypadku kradzieży, bo dzięki niemu nasz operator będzie mógł taki aparat zablokować.

  • Symbian kontra Windows Mobile

    Krótka charakterystyka dwóch najpoważniejszych konkurentów w dziedzinie systemów dla urządzeń przenośnych. Jeżeli zastanawiamy się nad kupnem bardziej zaawansowanego telefonu na pewno spotkamy się z dylematem z jakim systemem operacyjnym powini

  • Problem z Bluetooth w Windows XP

    Rozwiązanie dla znanego problemu z bluetooth po instalacji SP2. Jeżeli po instalacji Service Pack 2 twój system nie może komunikować się z telefonem za pomocą Bluetooth najprawdopodobniej potrzebna będzie modyfikacja rejestru.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Ile kosztuje zdjęcie simlocka?