Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Ikony – jak dostosować ich wygląd?

Kategoria: Pozostałe, 31 maj 2011, 10:09, ilość odsłon: 2701

Choć Windows oferuje nam od razu gotowe ikony dla programów, aplikacji i skrótów, to jednak każdy może dokonać personalizacji systemu poprzez modyfikację ikon.

Służą do tego różne specjalistyczne programy, a jednym z nich jest Style XP, który można pobrać w 30-dniowym wydaniu testowym. Jak się nim posłużyć do zmiany ikon?

Zmieniamy ikonki w XP

Po uruchomieniu programu i wybraniu wersji polskiej widzimy menu, a w słupku po lewej stronie pozycję ICONS. Klikamy na nią.

Ikony

Pokazuje nam się szereg ikonek, którymi możemy zastąpić te dostarczane wraz z systemem operacyjnym. Mamy tu cztery zestawy ikonek – wybieramy je w środkowym menu. Dodatkowo możemy pobierać nowe, wybierając opcję „Download an Icon Set”.

ikony

Zmieniamy ikonki na Windows 7

Na Windows 7 możemy zmienić ikonki na dwa sposoby. Pierwszy nie wymaga żadnego programu. Po prostu klikamy prawym przyciskiem myszki na pulpicie, a następnie wybieramy „Personalizuj”.  W lewym bocznym pasku mamy opcję „Zmień ikony Pulpitu”.

ikony

Drugie wyjście to skorzystanie z programu dla Windows 7, mającego podobne działanie jak opisywany wcześniej dla Style XP. Tu można polecić program Icon Explorer. Możemy dzięki niemu przypisać jedną z proponowanych ikon do danego typu aplikacji.

Ikony

Zmiana ikonek na Vista

Jeżeli chcemy dokonać zmian ikonek na Vista, musimy najpierw znaleźć je w sieci. Nie będzie to problemem. Pobieramy wybraną paczkę, rozpakowujemy i przechodzimy do Panelu Sterowania. Klikamy na Wygląd i personalizacja, a następnie na opcję Personalizacja. W okienku zaznaczamy ikonę którą chcemy zmienić i klikamy Zmień ikonę. W przypadku, gdy chcemy skorzystać z gotowych ikonek to wybieramy jedną z wyświetlonych z aktualnego okienka Zmienianie ikony. Jeżeli chcemy skorzystać z ikony uprzednio ściągniętej z sieci na dysk twardy to wówczas klikamy przycisk Przeglądaj… i szukamy lokalizacji w której rozpakowaliśmy ikonki z sieci. Czasami w okienku trzeba rozwinąć listę i wybrać opcję Wszystkie ikony.  Potem po prostu Zaznaczamy wybraną ikonę i zatwierdzamy okienka.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Ikony – jak dostosować ich wygląd?