Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Iframe html - wszystko o znaczniku składni HTML <iframe>

Kategoria: Bezpieczeństwo, 13 wrzesień 2011, 14:20, ilość odsłon: 1585

W języku HTML mamy możliwość zbudowania strony takiej jak chcemy. Po co mamy ramki pływające?

To specjalny typ ramek, które można umieścić w treści strony w taki sposób, jak się umieszcza powiedzmy obrazki, ale mają one dodatkową opcję, a mianowicie suwak, gdy ich treść jest zbyt duża względem rozmiarów ramki. Do zbudowania pływającej ramki używamy komendy <iframe> html. Podobnie jak ma to miejsce z ramkami <frame>, używanie ramek pływających <iframe> w wersji XHTML zaniechano użycia tego znacznika oferując w zamian polecenie <object>.

Ale dalej jeszcze można spotkać się z tą wersją i wygląda ona następująco: <iframe src="ramka_iframe.html" width="400" height="300"> Co to są za atrybuty? "Src" - określa adres dokumentu, który zostanie załadowany do ramki; "width" - określa szerokość ramki w pikselach; "height" - określa wysokość ramki w pikselach. Ramki pływające mają podobne właściwości, jak zwykłe ramki: frameborder czyli określenie czy i jak ma wyglądać jej obramowanie, scrolling czyli opcje przewijania, w tym kolor suwaka, align czyli położenie. Jeśli nie chcemy, aby ramka pływająca posiadała widoczne obramowanie, ustawiamy parametry na „0”. Także scrolling posiada następujące opcje: "auto" - wartość domyślna - paski przewijania pojawią się tylko wtedy, gdy to będzie konieczne, "yes" - paski przewijania zawsze będą widoczne (jeżeli zawartość ramki nie będzie wymagała przewijania, pasek przewijania będzie nieaktywny); "no" - paski przewijania nie będą wyświetlane. Zaletą tych ramek jest możliwość umieszczenia ich w dowolnym miejscu na stronie, ale jest także i wada - użytkownik posiadający przeglądarkę bez obsługi ramek nie zobaczy ani ramki, ani niczego co jest w niej umieszczone.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak przygotować stanowisko pracy przy komputerze?

    Zadaniem każdego pracodawcy zatrudniającego osoby do pracy z komputerem jest bezwarunkowe zapewnienie tym pracownikom stanowisk pracy nienagannie odpowiadających przepisom prawnym.

  • Firewall - któremu programowi zaufać?

    Internet nie jest bezpiecznym miejscem – za każdym razem gdy z niego korzystamy, jesteśmy narażeni na ataki z sieci, dlatego trudno sobie wyobrazić sytuacje, żeby nasz komputer był pozbawiony jakiegokolwiek zabezpieczenia. Są różne sposoby ochr

  • Anonimowość w sieci – jak ją zachować?

    Wbrew pozorom o zachowanie anonimowości w sieci nie jest łatwo. Jeśli nawet pisujemy gdzieś pod nickiem, to i tak nie przeszkodzi to zdolnemu hakerowi namierzyć nas za pomocą specjalistycznych programów. Jak uchronić się przed wrogimi atakami i z


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Iframe html - wszystko o znaczniku składni HTML <iframe>