Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Hibernacja Windows 7 – jak ją wykonać?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 06 czerwiec 2011, 09:36, ilość odsłon: 2484

Kiedy powinniśmy używać hibernacji systemu operacyjnego zamiast jego zamykania? Pierwszym z brzegu przykładem jest sytuacja, kiedy musimy odejść od komputera na godzinkę lub dwie, a mamy otwartą masę okienek i ważnych stron internetowych.

Po wyłączeniu komputera musielibyśmy wszystko włączać ponownie. Gdy stosujemy hibernację i wybudzamy z niej system, mamy wszystko, jak w momencie przejścia w ten swoisty letarg.

Hibernacja Windows 7 z konsoli

Aby dokonać hibernacji, musimy być zalogowani jako administrator systemu. Gdy jesteśmy, wchodzimy do menu START, a potem wybieramy Wszystkie programy, a następnie Akcesoria. Z tego okna wybieramy Wiersz Polecenia.

Hibernacja Windows

Zgadzamy się na wprowadzenie zmian przez program i widzimy okno konsoli. Tu wpisujemy następującą komendę: powercfg /hibernate on, zatwierdzamy ją naciskając ENTER.

Hibernacja Windows

Możemy także w ten sam sposób przerwać stan hibernacji. Wówczas wchodzimy do konsoli i wpisujemy: powercfg -h off.

Hibernacja Windows 7 z menu Start


Inna metoda to hibernacja z poziomu menu START. Wchodzimy wówczas do Panelu Sterowania, potem wybieramy Opcje Zasilania. Następnie wybieramy działanie przycisku zasilania i z rozwijanej się listy wybieramy opcję HIBERNACJA. Teraz zamiast wyłączać komputer, będziemy wprowadzać go w stan hibernacji.

Hibernacja Windows

To dwa proste kroki wystarczą, aby w dowolnym momencie wprowadzić system w hibernację. Zyskamy dzięki temu nieco czas przy każdym uruchomieniu komputera – nie będzie potrzeby otwierania na nowo wszystkich aplikacji i stron internetowych, co w przypadku pracy na kilku programach ma dość duże znaczenie.

Analogiczne rozwiązania dotyczące hibernacji dostępne są także na wszystkich systemach XP oraz Vista. Mają one nawet wbudowane tryby hibernacji w system, więc można uniknąć konieczności wpisywania komend czy też grzebania w menu. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak wykonać kopię zapasową rejestru?

    Podstawowa porada dla każdego kto ma zamiar zabrać się do modyfikowania rejestru. Zanim przystąpimy do modyfikowania naszego systemu za pomocą zmian w rejestrze warto na wszelki wypadek stworzyć jego kopię.

  • Obce klawiatury (XP)

    Jak pisać innymi niż standardowe znakami? Jeżeli uczymy się jakiegoś obcego jeżyka nasz komputer może nam pomóc w pisaniu za pomocą niestandardowych znaków (np. cyrylicą).

  • Jak zainstalować Vistę?

    Jeśli zdecydowaliśmy się zmienić system operacyjny lub tez kupujemy komputer/laptop bez zainstalowanego na im systemu, musimy własnoręcznie dokonać instalacji. Nie jest to rzecz jakoś szczególnie skomplikowana, ale przyda się mała pomoc.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Hibernacja Windows 7 – jak ją wykonać?

dodał: ~Nacia , 21.10.2011

Jak przerwac przechodzenie w stan hibernacji?