Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Head html - wszystko o sekcji head w HTMLu

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 14:28, ilość odsłon: 804

Zaczynając składać nasz dokument HTML w całość, musimy oprzeć się na pewnych regułach stanowiących jego szkielet.

W naszym dokumencie HTML na samym początku znaleźć muszą się pewne znaczniki, sprawiające, że dokument HTML będzie widoczny dla przeglądarek. Są to stałe zasady, najczęściej kopiowane, nie trzeba znać całych sformułowań na pamięć i nie różnią się niczym w dokumentach HTML. Tak więc pierwszym znacznikiem w dokumencie jest znacznik head.

Head to skrót od header, czyli nagłówek, bądź samodzielne określenie „głowa”. Znacznik head html rozpoczyna sekcję nagłówkową w całym dokumencie HTML, który tworzymy. Pomiędzy otwierającym i zamykającym znacznikiem <head> i </head> znajduje się prolog dokumentu, nagłówek html, omówiony w innej poradzie. Bardzo ważne jest, aby pod żadnym pozorem nie umieszczać w sekcji head, głowy, żadnej treści, która ma się znaleźć w sekcji body dokumentu. Czyli nie umieszczamy tam tekstów, grafiki ani żadnego odnośnika, który ma się znaleźć w widocznej części dokumentu. Muszą znaleźć się tam elementy takie, jak nagłówek, atrybuty nagłówka, opis domyślnych atrybutów naszej powstającej strony. Po zakończeniu wstawiania odpowiednich znaczników, musimy zamknąć sekcję head.

Bez znacznika head html nasz dokument może nie być odczytany przez przeglądarki, a dalsza treść dokumentu może być dla niego niejasna.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zablokować dostęp do danej strony www?

    Prosty sposób na ograniczenie dostępu użytkowników naszego komputera do wybranych stron www. Jeżeli chcemy zablokować dostęp do danej strony www z naszego komputera możemy w tym celu posłużyć się bardzo prostą metodą, która bazuje na modyfi

  • Dl html - wszystko o znaczniku składni HTML <dl>

    Język HTML jest składnią stosunkowo prostą, a budowa strony przy wyłącznie jego użyciu może zaowocować stworzeniem prostego i- nie ukrywajmy- wyglądającego dosyć archaicznie projektu.

  • CO TO JEST DOMENA?

    Domena jest częścią nazwy, która jest wykorzystywana przez serwery DNS do rozpoznawania adresów słownych i wiązania ich z adresami IP.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Head html - wszystko o sekcji head w HTMLu