Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Google i znaki zastępcze

Kategoria: Internet, 16 luty 2009, 00:33, ilość odsłon: 1947

Jak stosować znaki zastępcze w wyszukiwarce Google? Żeby przekonać się jak pożyteczne mogą być znaki zastępcze możemy wykonać prosty eksperyment. Wystarczy w polu wyszukiwania Google wpisać następującą frazę­..

Żeby przekonać się jak pożyteczne mogą być znaki zastępcze możemy wykonać prosty eksperyment. Wystarczy w polu wyszukiwania Google wpisać następującą frazę­:


* powiedz * jestem *


Kiedy naciśniemy przycisk "Szukaj w Google" naszym oczom ukażą się odnośniki do stron z tekstem popularnego kiedyś przeboju Ich Troje. Jak to możliwe?Znak "*" użyty w wyszukiwanej frazie odpowiada dokładnie jednemu słowu. Wystarczy­ go użyć wtedy kiedy zapomnieliśmy na przykład słowa danej piosenki czy wykorzystać w jakimkolwiek innym celu. Należy o tym pamiętać, że gwiazdka oznacza słowo, a nie jak w przypadku innych wyszukiwarek pojedynczy znak, czy ciąg znaków w obrębie danego wyrazu.


Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jes LAN?

    LAN (ang. Local Area Network) to sieć lokalna, często nazywana również siecią wewnętrzna.

  • Podstawy baz danych SQL

    SQL –(ang. Structured Query Language, pol. Strukturalny Język Zapytań) służy do pracy z bazami danych.

  • Katalogi SEO- jak skutecznie katalogować?

    Katalogi SEO to tak naprawdę zwykłe internetowe katalogi tematyczne, a sama nazwa powstała jako określenie jednej z bardziej popularnych metod pozycjonowania.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Google i znaki zastępcze

dodał: ~Dominik , 09.04.2009

ja hce znaki o ruchaniu