Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

GG tuner

Kategoria: Narzędzia, 27 czerwiec 2011, 09:33, ilość odsłon: 2062

Najnowsze wersje popularnego komunikatora Gadu-Gadu zostały wyposażone w wiele funkcji, które najczęściej całkowicie ignorujemy, a czasem nawet nie wiemy o ich istnieniu.

Niestety, jakby nie było, komunikator przez takie rozwiązanie pożera zasoby pamięci, co powoduje, że na komputerach z mniejszą ilością RAM cały system może pracować nieco wolniej. Jak schować niepotrzebne ozdobniki i nieco zoptymalizować aplikację? Oto rozwiązanie – GG10 Tuner.

Jak działa Tuner GG?

Aplikacja ta znajduje się na stronach naszego vortalu i jest całkowicie darmowa. Pobieramy ją, a ponieważ jest to plik .exe, nie potrzebujemy nawet jej instalować w systemie operacyjnym, na jakim działamy. Zanim kilkniemy na pobrany plik, wyłączamy komunikator i odczekujemy kilka sekund. Potem spokojnie odpalamy GG10 Tuner.

Ukazuje nam się okienko, w którym mamy do wyboru możliwość usunięcia z niepotrzebnie rozbudowanego menu wielu jego elementów. Można zlikwidować więc sklep, panel boczny, GaduAIR, prezenty, podaruj, a także powiadomienia o nowych skórkach.  Aplikacja pozwala także na usunięcie elementów z samego okienka rozmowy. Mamy okazję do zaznaczenia, aby nie pokazywała się tu ikonka do open.fm, wyszukiwarka w serwisach i inne tego typu rzeczy.

Po przeprowadzeniu całej operacji wyłączamy programik i włączamy ponownie Gadu-Gadu, aby sprawdzić, jak wygląda teraz.

Ważna uwaga – niektóre programy antywirusowe mogą wziąć GG10 Tuner za szkodnika. Birze się to stąd, że aplikacja ta ingeruje w inną, a tak właśnie działają wirusy, robaki, itp. Nie należy bać się, że jest to szkodliwe oprogramowanie, tylko śmiało instalować. Jeśli chcemy mieć porządny, pozbawiony zbędnych dodatków komunikator – oto idealne rozwiązanie!

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak sprawdzić parametry komputera?

    W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada w swoim zaciszu domowym komputer. Życie bez niego wydaje się niemal niemożliwe.

  • Czym otworzyć XLS?

    XLS jest to popularny format określający dokumenty arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel z pakietu MS Office. W związku z faktem pochodzenia tego formatu oczywistym jest, że można go otworzyć przy pomocy arkusza kalkulacyjnego pakietu MS Office.

  • Formatowanie dysku – jaki program wybrać?

    Formatowanie dysku to proces, który powinien zostać wykonany dogłębnie, aby użytkownika nie spotkała nieprzyjemna niespodzianka i nie okazało się, że pozostały na nim zbędne pliki.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: GG tuner