Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Em html - wszystko o znaczniku składni HTML <em>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 14:15, ilość odsłon: 642

Tworząc strony w kodzie HTML, nie można nie zauważyć roli, jaką pełnią znaczniki. Mimo, iż początkowo HTML miał być tylko i wyłącznie tekstowym układem strony, przez lata rozwijał się i strukturalizował.

Pierwsze strony były głównie nakierowane na przedstawienie tekstów, tak więc narzędzia tego języka skierowane były głownie na posiadanie funkcji umożliwiających pracę z tekstem w sposób taki, jak w edytorach tekstu. Pozostałością po tych dawnych funkcjach są nieużywane już znaczniki. Istnieje do tej pory kilka znaczników, które były bardzo powszechnie stosowane w początkach języka html, a teraz się od nich odchodzi. Częściej korzysta się z możliwości, które dają formularze css.

Jednym z takich zapominanych znaczników jest <em> html. Wyraz oznaczony znacznikiem <em> był uznany za wyraz zaakcentowany, na który kładzie się nacisk, lecz w praktyce oznaczało to dokładnie to, że wyglądał jak tekst pochylony. Czyli efekt dublował się z oznaczeniem <i>, tworzącą tekst pochylony. Znacznik ten został szybko porzucony i właściwie nie jest używany. Niemniej znacznik ten posiada atrybuty takie jak ling – język, dir – kierunek tekstu od lewej do prawej i od prawej do lewej, style – style css. Mimo, że już kompletnie nieużywany, warto wiedzieć, że był taki znacznik, jak <em> html.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Em html - wszystko o znaczniku składni HTML <em>