Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Dyskietka zamiast hasła w Windows XP?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 12 lipiec 2008, 01:26, ilość odsłon: 2628

Windows XP pozwala na stworzenie dyskietki, która może zastąpić hasło w momencie logowania. Żeby ją utworzyć wchodzimy na Start > Ustawienia > Panel Sterowania > Konta użytkowników.

Windows XP pozwala na stworzenie dyskietki, która może zastąpić hasło w momencie logowania. Żeby ją utworzyć wchodzimy na Start > Ustawienia > Panel Sterowania > Konta użytkowników. Teraz klikamy na nazwę naszego konta i wybieramy opcję "Zapobiegaj zapomi­naniu hasła". Naszym oczom ukaże się "Kreator przypominania hasła", teraz wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami.Należy zauważyć, że nie jest to najbezpieczniejsza forma przechowywania hasła, ale nie można zaprzeczyć, że jest dość praktyczna. W momencie kiedy zapomnimy naszego hasła wystarczy wcisnąć "Resetuj" na ekranie logowania, włożyć dyskietkę i postępować zgodnie z zaleceniami.

Inne porady z tej kategorii:

  • Firewall - któremu programowi zaufać?

    Internet nie jest bezpiecznym miejscem – za każdym razem gdy z niego korzystamy, jesteśmy narażeni na ataki z sieci, dlatego trudno sobie wyobrazić sytuacje, żeby nasz komputer był pozbawiony jakiegokolwiek zabezpieczenia. Są różne sposoby ochr

  • Ergonomia pracy przy komputerze

    Kiedy kupujemy komputer, powinniśmy zastanowić się nad ergonomią pracy przy komputerze. Co oznacza to pojęcie?

  • Co to jest klawiatura?

    Chyba każdy wie, co to jest klawiatura komputerowa. Każdy klasyczny komputer posiada swoją klawiaturę a klawiatury różnią się między sobą nieznacznie wyglądem czy funkcjami.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Dyskietka zamiast hasła w Windows XP?