Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Dt html - wszystko o znaczniku składni HTML <dt>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:38, ilość odsłon: 741

Kiedy budujemy stronę w HTML, budujemy ją piętrowo, składając ją z elementów pełniących pewne określone funkcje.

Tymi elementami są znaczniki oraz opisujące je atrybuty. Pominięcie kolejności owych znaczników grozi dla całej strony chaosem.

Kiedy tworzymy listę pojęć, rozpoczętą znacznikiem dl html, używamy dwóch następujących znaczników w jej obrębie: "dt" i "dd". O znaczniku dd oraz o znaczniku dl html piszemy w innym miejscu, natomiast znacznik dt html – występuje właściwie równolegle z nim i pełni funkcję oznaczenia wyrazu, pod którym wyświetlona jest definicja bądź wypunktowanie. Dt html zaznacza przeglądarce, która ma odczytać zapis źródłowy, że wyraz zamknięty w nim – czyli <dt> wyraz </dt> - jest nadrzędny względem listy wypunktowania, oznaczonej znacznikiem <dd> i zamkniętej </dd>. Atrybuty tego znacznika to kierunek tekstu – od lewej do prawej, style – czyli styl css, lang – język i kolor czcionki – font. Przykładowy zapis wygląda następująco: <dl> <dt>Słońce</dt> <dd>Gwiazda układu słonecznego</dd> <dt>Ksieżyc</dt> <dd>Satelita ziemi</dd> </dl>. W ten sposób używa się znacznika dt html.

Inne porady z tej kategorii:

  • CO TO JEST HOSTING?

    Hosting jest usługą świadczoną przez firmy, które zwykle są dostawcami usług internetowych.

  • Jak wyłączyć autouzupełnianie w IE?

    Porada dla początkujących użytkowników chcących wyłączyć opcję autouzupełniania w przeglądarce Internet Explorer. Autouzpełnianie jest przydatną i wygodną opcją. Pozwala na automatyczne zapamiętywanie danych...

  • Bluetooth na USB – zastosowanie

    W dzisiejszych czasach coraz mniej urządzeń podłączamy do komputera przez kabel, jest to bowiem rozwiązanie dość niewygodne, zwłaszcza gdy mamy w domu np. aparat cyfrowy, telefon komórkowy, itp.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Dt html - wszystko o znaczniku składni HTML <dt>