Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Drukarka laserowa czy atramentowa?

Kategoria: Sprzęt, 05 maj 2011, 09:25, ilość odsłon: 1881

Jednym z niezbędnych narzędzi peryferyjnych komputera czy też laptopa jest drukarka. O konieczności i zaletach posiadania jej nie trzeba nikogo przekonywać, jednak podczas zakupu stajemy przed wyborem – czy nabyć laserową czy też atramentową? N

Zacząć trzeba od zdefiniowania, co najczęściej będzie drukowane. Jeśli kupujemy drukarkę do biura czy firmy,  wtedy większość druków to dokumenty, rachunki, itp. Do drukowania tekstu zdecydowanie polecamy drukarkę atramentową – przede wszystkim ze względu na koszty. Oryginalne tonery kosztują kilkadziesiąt złotych, jednak po ich wyczerpaniu można nabić je tuszem ponownie za niewielką cenę. Pozwala to na wielokrotną eksploatację tonera.

DA1

Jeśli natomiast celem drukarki będą wydruki zdjęć, planów, itp.., wówczas zdecydowanie polecamy laserówkę. Jakość wydruku obrazów jest tu kilkakrotnie lepsza niż w atramentowej, jednak i koszty są znacznie większe – rzadko kiedy oryginalny kosztuje mniej niż 100 złotych.

Trzeba jednak zauważyć, że jeżeli drukujemy tekst na drukarce laserowej, toner wystarczy nam na dłuższy czas niż w drukarce atramentowej. Drukarkę atramentową polecamy także osobom, które planują wydruki w czarni i bieli. Do druku kolorowych obrazów (np. zdjęć czy grafik) nadają się idealnie drukarki laserowe, zapewniające idealne odwzorowanie obrazu, żywe kolory, itp.

DL1

Jak więc widać ostateczną decyzję musi podjąć sam użytkownik. Zważywszy na fakt, że tonery do drukarek laserowych robią się coraz tańsze, warto pomyśleć, czy nie zainwestować jednak w tego typu urządzenia. Ich użytkownicy podkreślają większą żywotność tonerów laserowych, więc choć zapłacimy za nie więcej, uzupełniamy je znacznie rzadziej niż atramentówki, co z kolei zaoszczędza nam konieczność nabijania tego typu wkładów. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaki dysk do laptopa?

    Dobry dysk w laptopie to nie tylko ilość gromadzonych danych, ale też i szybkość pracy oraz czas działania baterii. Jaki najlepszy dysk kupić do swojego laptopa? Oto kilka przykładów.

  • Blokowanie zapisu danych na pedrivie (Win XP)

    Jak sprawić żeby nasza przenośna pamięć usb była tylko do odczytu?. Bardzo wiele wirusów i innych nieprzyjemnych niespodzianek może zagnieździć się na naszym pendrivie po podłączeniu go do komputera.

  • Tuner tv do laptopa

    Jeżeli mamy laptop albo też komputer stacjonarny, odpada nam całkiem spory wydatek, polegający na zakupie telewizora.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Drukarka laserowa czy atramentowa?