Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Dl html - wszystko o znaczniku składni HTML <dl>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:37, ilość odsłon: 783

Język HTML jest składnią stosunkowo prostą, a budowa strony przy wyłącznie jego użyciu może zaowocować stworzeniem prostego i- nie ukrywajmy- wyglądającego dosyć archaicznie projektu.

Budując grupę danych, często gromadzimy je w elementy blokowe takie jak: divy, tabele, bądź w opisy działające w listach. Znacznik "dl" służy wprowadzeniu listy definicji. Podlegają mu znaczniki dd i dt, bądź colgroup. Ale dd i dt nie mogą zaistnieć samodzielnie bez dl. Dl daje znać całej stronie, że nastąpi wypunktowana lista, i dane będą wymieniane bezpośrednio po nim.

Sam znacznik dl html też jest mało przydatny bez pozostałych dwóch – dd i dt. Znacznik dl html posiada atrybuty takie jak "style" – przypisanie stylu css, "dir" – kierunek tekstu od lewej do prawej i od prawej do lewej, czy "lang" czyli język listy. Oczywiście bardzo należy zwracać uwagę na to, czy znacznik ten zostaje prawidłowo zamknięty, gdyż przypadkiem kolejne dane mogą być potraktowane jako wypunktowana lista.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest skaner?

    Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie co to jest skaner, to jest to, jednym słowem, urządzenie działające odwrotnie do drukarki.

  • Czym jest duplicate content?

    Wszyscy znamy wygodę korzystania z przeglądarki google. Jednak aby pracowała ona poprawnie, twórcy stron powinni przestrzegać kilku zasad.

  • Narzędzia językowe oferowane przez Google

    Jak korzystać z narzędzi językowych, którymi dysponuje wyszukiwarka Google? Najpopularniejsza wyszukiwarka Google oferuje wiele ciekawych narzędzi językowych, które pozwolą nam na łatwiejsze wyszukiwanie informacji w sieci.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Dl html - wszystko o znaczniku składni HTML <dl>