Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Div html - wszystko o znaczniku składni HTML <div>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:36, ilość odsłon: 1101

Budowanie strony od strony tekstowej w języku HTML można uznać za generowanie strony internetowej za pomocą odpowiednio sformatowanego tekstu.

Znaczniki, bez których znajomości nie uda nam się stworzyć strony internetowej, mają nam umożliwić tworzenie witryn od zera. Wśród podstawowych znaczników odpowiadających za budowę strony znajduję się znacznik div.

Co to jest div? Jest to element HTML, który wyznacza pole wszystkich znajdujących się w nim elementów. Jest bezwzględnie ważne, abyśmy zamykali ten blok znacznikiem </div>, gdyż tylko w obrębie tego bloku działają wszystkie następujące po nim atrybuty. Jeżeli tego nie zrobimy, przenoszone są one na kolejne bloki. Div oznacza że zajmujemy się danym, przez nas określonym, obszarem na stronie.

Jakie atrybuty przypisane są znacznikowi div html? Jednym z ważniejszych jest "align", czyli ustawienie tego elementu blokowego na stronie, przybierający wartości takie jak: align right, left, center, top oraz bottom. Tu możemy także ustawić "lang", czyli język, a także atrybuty takie jak kolor tła, kolor czcionki – czyli "bgcolor" i "font", i są one obowiązujące na cały blok. Jeżeli chcemy zmieniać te cechy przy poszczególnych elementach, musimy zaznaczać je przy każdym z osobna.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Div html - wszystko o znaczniku składni HTML <div>