Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Del html - wszystko o znaczniku składni HTML <del>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:36, ilość odsłon: 636

Język HTML nie jest zbyt skomplikowany. Umożliwia on przekształcenie zapisu tekstowego w formę graficzną.

Znaczniki wraz z atrybutami umożliwiają umieszczenie na stronie zarówno tekstu, jak i obrazków czy tabeli. Co zrobić, gdy chcemy, aby tekst na stronie wyglądał na celowo przez nas przekreślony, tak jak to możemy zrobić w edytorze tekstowym Microsoft Word? Co zrobić, gdy chcemy, aby tekst był widoczny dla użytkowników, ale widać było, że jest niepotrzebny, na przykład w tekstach dla uczniów bądź w tekstach prawnych? Używamy wtedy w naszym zapisie znacznika del html.

Znacznik <del> służy do oznaczenia naszego tekstu, który został usunięty. Przeglądarki zazwyczaj wyświetlają tekst otoczony tym znacznikiem jako przekreślony. Ta funkcje umożliwia ukazanie tekstu jako celową pomyłkę bądź widoczną zmianę dokonaną przez osobę zarządzającą stroną. Atrybutami przypisanymi znacznikowi del html są: "cite" – czyli tekst źródłowy, oraz "datetime" – który pokazuje dokładną zmianę dokonaną przez nas. Jest to szczególnie istotna opcja w przypadku tekstów o charakterze prawnym. Dodatkowo opisujemy go znacznikami "dir" – kierunek tekstu od strony lewej do prawej i od prawej do lewej, style – czyli style css oraz "lang" – język.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Del html - wszystko o znaczniku składni HTML <del>