Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
  • Defragmentacja dysku – jak włączyć automatyczną defragmentację w Windows 7?
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Defragmentacja dysku – jak włączyć automatyczną defragmentację w Windows 7?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 07 czerwiec 2011, 09:02, ilość odsłon: 2967

Defragmentacja dysku twardego to pożyteczna czynność, która lepiej rozmieszcza na nim pliki, co pozwala z kolei na szybszą jego pracę, a co za tym idzie – większa prędkość całego systemu operacyjnego.

System Windows 7 ma ustalony start tego procesu automatycznie – co nie jest dobrą rzeczą, ponieważ proces może uruchomić się np. wtedy, gdy gramy lub też używamy jakiegoś programu, co znacznie zwalnia prędkość jego działania. Jak wyłączyć automatyczną defragmentację?

Wyłączamy defragmentację w Windows 7

Wyłączenie defragmentacji to dość prosta czynność, nie wymagająca żadnej zaawansowanej wiedzy technicznej czy programistycznej. Wszystko robimy poprzez interfejs systemowy. Najpierw wchodzimy do Komputer, a potem na dysku twardym, gdzie zainstalowany jest system, klikamy prawym przyciskiem myszki. Najczęściej jest to dysk C. Wybieramy zakładkę Właściwości.

Defragmentacja dysku

Kolejny krok to wybór opcji Narzędzia, a potem Defragmentuj. Wyskakuje kolejne okienko, w którym przechodzimy do Konfiguracji Harmonogram.

Defragmentacja dysku

Tutaj odznaczamy opcję „Uruchom zgodnie z harmonogramem”. Zatwierdzamy zmiany klikając OK. I to wszystko. A co zrobić, jeżeli chcemy przeprowadzić defragmentację dysku? Po prostu używamy narzędzia, wybierając opcję „rozpocznij defragmentację”. Warto zauważyć, że na stronach naszego vortalu mamy darmowe, specjalistyczne aplikacje do przeprowadzania defragmentacji dogłębniejszych niż umożliwia to sam system. Zdaniem użytkowników pozwalają one lepiej rozmieścić pliki i zaoszczędzić więcej miejsca na dysku twardym.

Aby zapoznać się z nimi, zapraszamy do działu programów dla Windows, a tam zajrzenie do kategorii „Narzędzia dyskowe i plikowe”. Można tam trafić nie tylko na darmowe aplikacje, ale też i na programy w wersji trial czy shareware. Zapraszamy do zapoznania się z nimi – defragmentację dysku twardego wypada przeprowadzić raz na miesiąc.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Defragmentacja dysku – jak włączyć automatyczną defragmentację w Windows 7?