Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Dd html - wszystko o znaczniku składni HTML <dd>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:35, ilość odsłon: 834

Język HTML jest bardzo prostym językiem służącym do kodowania i tworzenia stron internetowych.

Języka HTML nie sposób poznać bez zapoznania się ze znacznikami, które pełnią funkcję składowych elementów zdań zrozumiałych dla HTMLa właśnie. Znaczniki HTML mogą posiadać samodzielne funkcje, a mogą je pełnić także tylko w połączeniu z innymi, bądź w połączeniu z atrybutami. Kiedy pracujemy na kolumnach, mamy do ich opisania wybór kilku znaczników.

Czym jest znacznik dd w html? Należy on do atrybutów umieszczonych w liście definicji, podlega znacznikowi dl. Ma on za zadanie oznaczyć i wypunktować objaśnienia terminu oznaczonego symbolem dt na liście definicji. Jest on zatem znacznikiem posiadającym taką funkcję, jaką ma punktowanie w programie Word, gdy chcemy wyliczyć kilka wyrazów po kolei pod sobą. Mamy dany wyraz i chcemy podać jego definicję o jeden akapit niżej i przesunięty od lewej strony – wtedy używamy właśnie znacznika dd html.

Posiada on atrybuty takie, jak "style" – styl, "lang" – język, "dir" – kierunek tekstu od lewej do prawej, bądź od prawej do lewej. Ale ponieważ dd html jedynie wspomaga atrybut dl, może też słowo o nim. Znacznik dl tworzy grupę definicji. Więcej na jego temat jest opisane w osobnej poradzie. Przykładowy zapis z użyciem znacznika dd wygląda następująco: <dl> <dt>Słońce </dt> <dd>Gwiazda układu słonecznego </dd> <dt>Ksieżyc </dt> <dd>Satelita ziemi </dd> </dl>.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Dd html - wszystko o znaczniku składni HTML <dd>