Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Darmowy program do odtwarzania muzyki?

Kategoria: Multimedia, 27 czerwiec 2011, 09:24, ilość odsłon: 5384

Wszyscy lubimy słuchać swoich ulubionych piosenek, a dzięki możliwości pobierania z sieci plików mp3 za darmo (piszemy o tym w innej poradzie), każdy użytkownik może zgromadzić sobie sporą kolekcję nagrań. Jakim programem je odtwarzać i nie

Darmowe playery audio

Z pewnością każdy słyszał o darmowym programie Winamp. Zawdzięcza on swoją popularność faktowi, że posiada wsparcie dla niemal wszystkich istniejących obecnie formatów dźwięku. Inna alternatywa to stworzony przez człowieka odpowiedzialnego za sukces Winampa program Foobar 2000. Cechuje go wyższa jakość odtwarzanego dźwięku niż poprzednika i polecić go można każdemu użytkownikowi, chcącemu mieć najwyższą jakość w połączeniu z wygodą użytkowania.

Godne polecenia są także takie aplikacje jak AIMP, Spider Player 2 czy też JetAudio. Każda z nich posiada sporą funkcjonalność i nie można również narzekać na jakość dźwięku. Warto też zauważyć, że wszystkie wymienione w tej poradzie posiadają możliwość dołączania pluginów, czyli wtyczek, które nierzadko zwiększają funkcjonalność o dziesiątki nowych funkcji. Są one również darmowe i do pobrania z naszych stron.

Te oraz inne darmowe programy do odsłuchiwania muzyki można znaleźć na stronach naszego wortalu w dziale Programy - > Multimedia. Znajduje się tam wydzielona dla nich sekcja „Odtwarzacze audio i wideo. Zachęcamy do często odwiedzania, ponieważ dział ten aktualizowany jest na bieżąco i nowe programy dochodzą co kilka dni. Z pewnością każdy znajdzie tam idealny program do odtwarzania muzyki dla siebie, za który nie będzie musiał płacić ani grosza. Warto także zauważyć, że wiele odtwarzaczy wideo przystosowanych jest do odtwarzania dźwięku w najlepszej jakości, ale to już temat na osobną poradę.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobić zrzut ekranu?

    Szybki i prosty sposób na zrobienie zrzutu z naszego ekranu. W tym celu możemy posłużyć się prostym, darmowym programem Irfan View. Uruchamiamy apli­kacj­ę i z menu Options wybieramy opcję Capture/Screensh­ot.

  • Konwersja rmvb

    Pliki wideo z rozszerzeniem .rmbv wymagają od posiadacza albo odpowiednich kodeków, albo odtwarzacza, albo też specjalnych programów od odtwarzania.

  • Kodeki do allplayera

    AllPlayer to popularny odtwarzacz plików multimedialnych. Jest on całkowicie darmowy i można go pobrać ze stron naszego wortalu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Darmowy program do odtwarzania muzyki?