Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Darmowe programy graficzne do użytku komercyjnego

Kategoria: Multimedia, 19 sierpień 2011, 08:44, ilość odsłon: 5461

Programy graficzne są zazwyczaj drogie. Nie każdego stać na kupienie pełnego pakietu Photoshopa bądź Corela.

Stąd też możemy znaleźć w sieci kilka programów, które oferują wiele efektów i działań zbliżonych do tych, które znaleźć możemy w wyżej wymienionych programach. Darmowe programy graficzne do użytku komercyjnego to na przykład GIMP albo wczesne wersje Paint Shop Pro. Ewentualnie możemy w poczet tych programów zaliczyć także wersje trial bądź wersje demo, które możemy używać lecz tylko pewnie określony czas, po upłynięciu którego musimy wykupić stosowny kod.

Jakie są różnice między darmowym oprogramowaniem graficznym a płatnym? Na pewno takie, że obsługa techniczna danego programu jest trochę bardziej zawodna. Nie mamy do kogo zgłosić reklamacji w razi wadliwego działania. Aktualizacje do tego typu oprogramowania powstają o wiele rzadziej. Poza tym wiele funkcji jest niedostępnych lub po prostu nie występują w programach darmowych. Dodatkowo należy zauważyć, że darmowe programy graficzne do użytku komercyjnego posiadają czasem własne formaty zapisu plików, mało popularne i nierozpoznawalne przez inne programy. Na pewno nie mamy problemów prawnych używając programu darmowego – w przeciwieństwie do używania pirackiego programu, który zawsze łączy się z ryzykiem złamania prawa.

Niemniej jeśli chcemy, aby nasza firma, która zajmuje się rzeczami związanymi z grafiką i tworzeniem stron www była w pełni profesjonalna, lepiej jest nabyć program płatny.

Inne porady z tej kategorii:

  • Odtwarzanie rmvb

    Co prawda pliki w formacie .rmvb nie są rzeczą, jaką spotykamy na co dzień, może jednak się zdarzyć, że poszukiwany przez nas w sieci klip wideo jest dostępny w tym właśnie formacie. Co robić w sytuacji, kiedy to nasz odtwarzacz nie chce go wy

  • Jak stowrzyć prosty slideshow?

    Porada dotycząca tworzenia pokazu slajdów w programie w IrfanView. Jeżeli chcemy szybko stworzyć prosty pokaz slajdów możemy skorzystać z darmowej aplikacji Irfan View.

  • Jak zrobić zrzut ekranu?

    Szybki i prosty sposób na zrobienie zrzutu z naszego ekranu. W tym celu możemy posłużyć się prostym, darmowym programem Irfan View. Uruchamiamy apli­kacj­ę i z menu Options wybieramy opcję Capture/Screensh­ot.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Darmowe programy graficzne do użytku komercyjnego