Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Darmowa grafika do użytku komercyjnego – skąd pobrać legalnie

Kategoria: Multimedia, 19 sierpień 2011, 08:43, ilość odsłon: 4126

Wszyscy wiemy, że przy tworzeniu stron www niezbędnym elementem jest grafika. Niektóre firmy, które posiadają serwery z efektownymi zdjęciami, liczą sobie za nie bardzo wysokie sumy.

Darmowa grafika do użytku komercyjnego nie jest łatwo osiągalna, bo jeśli mamy nawet darmowe serwery, to często zdjęcia zamieszczone na nich mają za małą rozdzielczość, bądź nie spełniają wymagań i oczekiwań.

W celu poszukiwania darmowej grafiki do użytku komercyjnego, poleca się dwa serwery: sxc.hu (skrot od stock exchange) – oraz flickr. Na stock exchange znajdziemy dużo zdjęć, które mogą spełnić nasze oczekiwania. Zdjęcia wyszukujemy po słowie kluczowym. W wynikach wyszukiwania pojawiają się także i płatne grafiki, ale nie musimy ich używać.

Flickr. com to portal ze zdjęciami dobrej jakości, gdzie wyszukujemy zdjęcia zarówno po słowie kluczowym, jak i zaznaczając opcję „commerial use”. Część autorów wyraża zgodę na dalszą publikację zdjęć, część nie. Są to najczęściej zdjęcia amatorskie. Niemniej ta darmowa grafika do użytku komercyjnego może nas zadowolić.

Innym portalem, skąd możemy brać zarówno fotografie, jak i grafiki, obrazki, kreacje 3d, a nawet krótkie filmiki, jest deviantart.com. W większości znajdziemy tam grafiki w pełni amatorskie, jednak większość z nich posiada zgodę na Commercial Use – gdyż stanowi to często dobrą reklamę dla mało znanych autorów.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak przerobić mp3 na audio?

    Chcesz nagrać swoje ulubione mp3 i słuchać je w odtwarzaczu audio CD, jadąc autem lub w innych okolicznościach. Nic prostszego przeczytaj poniższa poradę i dowiedz się jak prosto i szybko tego dokonać.

  • Co zrobić, kiedy mikrofon nie działa?

    Mikrofon to użyteczna rzecz, pozwalająca nam rozmawiać przez komunikatory typu Skype czy też nagrywać własne słowa. Jednak jak każde inne urządzenie nie jest on perfekcyjny i od czasu do czasu może zdarzyć się awaria.

  • Jak zmienić rozmiar zdjęcia?

    Jak zmienić rozmiar zdjęcia? Jest to pytanie, które często sobie zadajemy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Darmowa grafika do użytku komercyjnego – skąd pobrać legalnie