Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czyszczenie zapamiętanych poleceńw oknie Uruchom

Kategoria: Systemy Operacyjne, 23 lipiec 2008, 22:58, ilość odsłon: 4821

Porada jak wyczyścić zapamiętywane przez Windows polecenia z okna Uruchom. Jeżeli nie chcemy żeby ktoś dowiedział się z jakich komenda korzystaliśmy za pomocą okna Uruchom możemy je w prosty sposób wyczyścić.

Jeżeli nie chcemy żeby ktoś dowiedział się z jakich komenda korzystaliśmy za pomocą okna Uruchom możemy je w prosty sposób wyczyścić. Będziemy potrzebowali do tego Edytora rejestru (Start > Uruchom [no właśnie ;)], a w polu "Otwórz :" wpisujemy regedit). Teraz należy odszukać klucz : 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RunMRU

W tym właśnie kluczu są przechowywane zapamiętane przez nasz system polecenia. Teraz możemy wybrać konkretne  wartości i skasować je klikając na nie drugim przyciskiem myszy i wybierając Usuń. Efekt powinien być widoczny po ponownym uruchomieniu komputera.

usunkomendy

UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czyszczenie zapamiętanych poleceńw oknie Uruchom