Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czym otworzyć RMVB?

Kategoria: Narzędzia, 14 czerwiec 2011, 09:30, ilość odsłon: 1842

RMVB, czyli z angielskiego RealMedia Variable Bit Rate, jest to plik multimedialny zapewniającą bardzo dużą kompresję przy zachowaniu wysokiej jakości materiału filmowego.

Otworzenie pliku w tym formacie może stworzyć drobne problemy. Poniżej zostaną przedstawione różne programy, dzięki którym można otworzyć plik o rozszerzeniu .rmvb.

Pierwszą propozycją na otworzenie takiego pliku jest skorzystanie z programu RealPlayer. Jest to oprogramowanie, które od samego początku obsługiwało pliki w tym formacie. Bardzo istotny jest fakt, że RealPlayer dostępny jest na różne platformy oprogramowania. Oczywiście można z niego skorzystać w systemie MS Windows, ale ponadto w systemach Linux, Mac OS X oraz Palm OS.

Kolejnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pakietu kodeków o nazwie Real Alternative. Skład takiego zestawu zapewnia możliwość oglądania filmów zapisanych w tym formacie dzięki zawartym w sobie kodekom, które pozwalają na odtwarzanie plików RealMedia. Ponadto w skład pakietu wchodzi Media Player Classic (odtwarzacz filmów) oraz wtyczki do przeglądarek internetowych. Minusem tego rozwiązania jest ograniczenie platformy sprzętowej jedynie do MS Windows.
MPlayer (The Movie Player) to rozwiązanie dla użytkowników różnych systemów operacyjnych. Jest to program oferowany użytkownikowi na licencji GNU (General Public License) co oznacza, że można z niego korzystać darmowo. Pierwotnie program był przeznaczony na platformę Linux, natomiast wraz ze wzrostem zainteresowania został rozwinięty i można go zainstalować na MS Windows, jak i Mac OS X.

ALLPlayer jest polskim odtwarzaczem plików multimedialnych, udostępnianym na licencji freeware. Program ten odtwarza różne pliki multimedialne i nie korzysta z Windows Media Player. Oprogramowanie to dostępne jest na różne systemy operacyjne MS Windows. Dużym atutem tego rozwiązania jest samoistne wykrywanie brakujących kodeków i ściąganie ich z Internetu. Podobnie program potrafi sam wyszukać i ściągnąć polskie napisy do oglądanych filmów.

VCL media player jest odtwarzaczem multimedialnym dostarczanym na licencji GPL. Istotne jest, że program ten jest dostępny na wiele systemów operacyjnych. Są to między innymi GNU/Linux, Unix, BSD, Windows, Mac OS X, Solaris, Android, Ios czy Symbian. Wymienione systemy sugerują, że oprogramowanie może być stosowane również na urządzeniach mobilnych. Aktualnie jest to dużym atutem, ponieważ wielu użytkowników oczekuje możliwości obejrzenia swojego ulubionego filmu na telefonie komórkowym, na przykład podczas podróży.

Jak można zauważyć powyżej, możliwości odtworzenia pliku z rozszerzeniem rmvb jest wiele, to od użytkownika zależy, które z nich będzie dla niego najbardziej wygodne. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z pakietu Real Alternative, który dostarcza swój odtwarzacz, natomiast po zainstalowaniu kodeków można odtworzyć taki plik w dowolnym, ulubionym playerem.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czym otworzyć RMVB?