Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czym otworzyć pliki *.mkv?

Kategoria: Multimedia, 23 marzec 2009, 00:59, ilość odsłon: 55824

Krótki opis formatu plików multimedialnych MKV. MKV (Matroska Video File Type) to multimedialny kontener, który służy do przechowywania obrazu, czy dźwięku.

MKV (Matroska Video File Type) to multimedialny kontener, który służy do przechowywania obrazu, czy dźwięku. Matroska to projekt, który jest rozwijany od 2003 roku i powoli staje się coraz bardziej popularny. Problemem dla wielu uzytkowników jest jednak to jak i czym otwierać pliki MKV. 

Odtwarzaczem z wbudowaną obsługą tego typu plików multimedialnych, polecanym przez samych twórców projektu Matroska jest Media Player Classic. Innym, godnym uwagi jest niezastąpiony VLC.

Więcej informacji na temat Matroska można znaleźć na oficjalnej stronie tego projektu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Odtwarzanie rmvb

    Co prawda pliki w formacie .rmvb nie są rzeczą, jaką spotykamy na co dzień, może jednak się zdarzyć, że poszukiwany przez nas w sieci klip wideo jest dostępny w tym właśnie formacie. Co robić w sytuacji, kiedy to nasz odtwarzacz nie chce go wy

  • Jak słuchać radia przez Winampa?

    Popularny odtwarzacz plików multimedialnych może nam posłużyć do słuchania internetowego radia. Jeżeli chcemy posłuchać jakiegoś internetowego radia za pomocą Winampa to możemy to zrobić w bardzo prosty sposób.

  • Kodeki do allplayera

    AllPlayer to popularny odtwarzacz plików multimedialnych. Jest on całkowicie darmowy i można go pobrać ze stron naszego wortalu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czym otworzyć pliki *.mkv?

dodał: ~xxx , 09.04.2009

LOL.. a nie łatwiej zainstalować kodek Lazy Man's MKV? Po instalacji pliki można otwieraćw każdym odtwarzaczu.