Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czym otworzyć pliki *.docx, *.xlsx, *.pptx?

Kategoria: Pozostałe, 10 marzec 2009, 14:07, ilość odsłon: 46167

Opis nowych formatów wykorzystywanych przez Office 2007. Wraz z pakietem Office 2007 pojawiły się nowe formaty plików oparte na XML. Dla Worda jest to *.docx, Ex­cela *.xlsx, a Power Pointa *.pptx.

Wraz z pakietem Office 2007 pojawiły się nowe formaty plików oparte na XML. Dla Worda jest to *.docx, Ex­cela *.xlsx, a Power Pointa *.pptx.


Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli na bezproblemowe otwieranie tych plików jest zaopatrzenie się w pakiet Office 2007. Można ściągnąć jego 60 dniową wersję próbną, która po upłynięciu tego czasu traci możliwość ingerowania w dokumenty, ale cały czas pozwala na ich przeglądanie. Microsoft udostępnia również specjalne programy typu Viewer, które można wykorzystać do otwierania dokumentów nowego typu, ale znowu bez możliwości ich edycji. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie Microsoftu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak stworzyć cd z autostartem?

    Porada dla tych którzy chcą wypalić płytę z opcją autostartu. Jeżeli chcesz żeby twoja płyta uruchomiała się automatycznie po włożeniu nośnika do napędu to jest na to prosty sposób.

  • Co to jest gnu?

    Z pewnością niejeden z naszych czytelników spotkał się z określeniem GNU, jednak nie każdy wie, co ono oznacza. Wypada więc zrobić małą prezentację. GNU to uniksopodobny system operacyjny, na który składa się wyłącznie wolne oprogramowani

  • Co to jest vpn?

    Jeśli interesuje nas temat bezpieczeństwa danych przesyłanych drogą telekomunikacyjną, to powinniśmy poznać odpowiedź na pytanie "Co to jest vpn?".


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czym otworzyć pliki *.docx, *.xlsx, *.pptx?

dodał: ~:) , 25.07.2010

:)

dodał: ~hawk , 23.09.2009

to ma być NAJLEPSZE rozwiązanie ?\ndo office 2003 można zainstalować łatkę, która na to pomoże.\nA openOffice od ręki ma możliwość odczytywania, takich plików.