Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czym otworzyć pdf?

Kategoria: Narzędzia, 15 czerwiec 2011, 11:10, ilość odsłon: 1301

Pliki PDF są powszechnie znane kadmu posiadaczowi komputera – przesyła się w tym formacie dokumenty, faktury, rachunki, a także inne ważne dokumenty.

Skrót ten powstał od słów Portable Document Format. Został on stworzony i jest dośc skutecznie promowany przez firmę Adobe Systems. Język opisu pliku PDF jest okrojoną wersją języka programowania PostScript wzbogaconą o elementy hipertekstowe. Czym najlepiej otwierać tego typu aplikacje?

Programy do PDF

Najbardziej popularna aplikacja do otwierania PDF to Acrobat Reader. Popularność bierze się stąd, że oprogramowanie to jest dostarczane wraz z różnymi systemami operacyjnymi oraz wieloma płytami instalacyjnymi i aplikacjami pobieranymi z sieci. Pozwala on na przeglądanie plików PDF, jednak nie jest z pewnością najlepszy rozwiązaniem tego typu. Istnieje wiele innych, ciekawszych aplikacji dla dokumentów w tym formacie.

Jednym z nich będzie Foxit Reader. To aplikacja otwierająca dokumenty znacznie szybciej niż znany AR, pozwalająca także na kopiowanie do schowka systemowego tekstu bądź grafiki. Jest to rzecz darmowa i polecamy każdemu, kto ceni sobie wygodę obsługi, szybkość i dużo możliwości. Także doskonale spisuje się PDF-XChange Viewer 2. Tu możemy nie tylko przeglądać dokumenty, ale – jeżeli nie są chronione przed zapisem – wzbogacać je także o dodatkowe treści, jak własne teksty, kształty geometryczne czy też nawet pieczątki. Jest to wersja darmowa, jednak każdy modyfikowany nią dokument posiada reklamę producenta. Znika ona po wykupieniu licencji. Jeśli sami chcemy tworzyć pliki PDF< warto zapłacić, bowiem umożliwia ona taką operację.

Zapraszamy do wyboru – wszystkie opisywane tu programy są dostępne na naszych stronach do pobrania w dziele Biuro -> Przeglądanie i edycja PDF.

Inne porady z tej kategorii:

  • Kompresja JPG

    Pliki .jpg są powszechnie spotykanym formatem zapisu obrazów statycznych, czyli zdjęć, grafik, tapet, itp. Zazwyczaj grafiki tego typu mają poniżej 1 MB wielkości, jeśli jednak zdarzy trafić nam się na większy, możemy w prosty sposób zmniejsz

  • Co to znaczy shareware?

    Często wyszukując na pobierz.pl interesującej nas aplikacji, znajdujemy takie, które określane są jako shareware. Co oznacza ten termin?

  • konwersja pdf

    Plik PDF to powszechnie używany dziś standard przesyłania różnego rodzaju dokumentów – a zwłaszcza tych ważniejszych, jak faktury czy rachunki. Pliki tego typu są nieedytowalne i nie możemy wprowadzać na nich żadnych zmian.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czym otworzyć pdf?