Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czym otworzyć mp4?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 15 czerwiec 2011, 11:09, ilość odsłon: 5930

MP4 (MPEG-4 Part 14) to kontener multimedialnym, którego rozszerzenie to .mp4, Jeśli jednak mamy pliki zawierające jedynie strumień dźwięku (np. AAC lub Apple Lossless) stosuje się również rozszerzenie .m4a.

Czym można otworzyć tego typu plik na swoim komputerze?

Pliki mp4

Przede wszystkim przyda się instalacja kodeków ffdshow, która umożliwi naszemu systemowi „rozpoznanie” plików mp4. Jeśli jednak nie mamy ich, bądź tez nie chcemy pobierać, można użyć VLC Player. To darmowa aplikacja, dostępna na stronach naszego portalu. Także KMPlayer nie powinien mieć trudności w zaprezentowaniu plików w takim właśnie formacie.

Konwertowanie mp4  

Jeśli natomiast chcemy przekonwertować .mp4 na format, o którym wiemy na pewno, że zostanie otwarty przez nasz ulubiony odtwarzacz, można polecić tu specjalnie w tym celu utworzony program Pazera Free MP4 to AVI Converter. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tu do czynienia z darmowym konwerterem plików .mp4 na .avi. Obsługuje on .mp4, a także m4v i mp4v. Mamy tu pełną możliwość konwersji do .avi i .mpg, a także nieco ograniczoną do innych formatów wideo (AVI, MKV, WMV, MP4, FLV, MTS, OGM, AMV). Można również polecić aplikację Format Factory oraz VirtuaDub z odpowiednimi wtyczkami.

Nie można też zapomnieć, że wiele urządzeń przenośnych bezproblemowo odczytuje pliki tego typu – przenośne odtwarzacze mp4, konsole, czy smartfony. Najczęściej wyposażone są fabrycznie w firmware zapewniający prawidłowy odbiór tego typu plików, więc na nich nie musimy martwić się o odtwarzanie ich. A co się tyczy programów opisywanych w tej poradzie – znajdują się one do pobrania na stronach naszego wortalu. Wystarczy zajrzeć do sekcji Multimedia w dziale Programy.

Inne porady z tej kategorii:

  • Pdm.keylogger – czy jest niebezpieczny?

    PDM Keylogger to fałszywe zagrożenie, tworzone przez szkodliwe oprogramowanie typu rougeware. Jeśli mamy tego typu szkodnika, może nam niespodziewanie wyskoczyć okienko pop-up z informację, że wykryto keylogger o nazwie PDM.Keylogger.

  • Włączenie obsługi Javascript

    Działanie obsługi Javascript ma bardzo duży wpływ na obsługę i wygląd stron internetowych jakie będziemy przeglądali.

  • Co to jest spyware?

    Korzystając z komutera, cały czas narażeni jesteśmy na działanie złośliwych aplikacji, które przenosząc wirus, próbują zainfekować nasz komputer, oraz na działanie tak zwanych aplikacji typu spyware.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czym otworzyć mp4?