Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czym otworzyć MKV?

Kategoria: Multimedia, 25 lipiec 2011, 08:57, ilość odsłon: 3962

MKV jest to rozszerzenie plików w formacie Matroska. Jest to format pozwalający na zapisywanie, przechowywanie i odtwarzanie filmów w jakości HD.

Radzi sobie z dźwiękiem 5+1 oraz posiada zapisane w sobie napisy z tłumaczeniem filmu.

Programem, który pozwala na odtwarzanie tego formatu jest MKV Player. Odtwarzacz ten zawiera w sobie odpowiednie kodeki MVK, dzięki którym możliwe jest uruchomienie plików w tym właśnie formacie. Problemem przy korzystaniu z tego programu jest na pewno fakt, że, mimo wyspecjalizowania na jeden format, nie zawsze radzi sobie z otworzeniem pliku. Jeśli jednak uda się uruchomić, to oglądanie materiału filmowego w nim zawartego to czysta przyjemność. Odtwarzacz ten ma jednak jeszcze inne wady. Jedną z nich jest fakt, że podczas instalacji dołączane jest niechciane oprogramowanie szpiegowskie, które służy do śledzenia użytkownika w Internecie. MKV Player ma dość nieprzyjazny użytkownikowi interfejs oraz brakuje mu pewnych funkcjonalności.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z VLC Media Player’a. Program ten potrafi odtworzyć wiele formatów plików, w tym również MKV. Posiada on dość przyjazny interfejs i dostarcza dużo różnych funkcjonalności (nie tylko odtwarzanie filmów, ale również odtwarzanie muzyki, radio / telewizja internetowa). Poza podstawowymi funkcjami i dość przyjaznym wyglądem zaraz po instalacji, twórcy programu oferują różne skórki (dostępne na stronie producenta), dzięki którym użytkownik może z łatwością dostosować wygląd programu do swoich upodobań.

Trzecią dostępną opcją jest Media Player Classic. Poza tym, że radzi sobie z odtwarzaniem różnych formatów plików z zapisem wideo, jest szybki i wygodny w użytkowaniu. Posiada przyjazny interfejs użytkownika, wyglądem dość mocno przypominający Windows Media Player. Oczywiście tak jak wszystkie pozostałe programy, bez problemu można go ściągnąć z Internetu w wersji darmowej.

Inne porady z tej kategorii:

  • Konwersja mp3

    Pliki muzyczne w formacie mp3 są bardzo popularne na naszych komputerach, odtwarzaczach i innych urządzeniach elektronicznych. Czasem jednak zachodzi potrzeba przerobienia mp3 na inny format – co począć wtedy?

  • Darmowy program do odtwarzania muzyki?

    Wszyscy lubimy słuchać swoich ulubionych piosenek, a dzięki możliwości pobierania z sieci plików mp3 za darmo (piszemy o tym w innej poradzie), każdy użytkownik może zgromadzić sobie sporą kolekcję nagrań. Jakim programem je odtwarzać i nie

  • Jak słuchać radia przez Winampa?

    Popularny odtwarzacz plików multimedialnych może nam posłużyć do słuchania internetowego radia. Jeżeli chcemy posłuchać jakiegoś internetowego radia za pomocą Winampa to możemy to zrobić w bardzo prosty sposób.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czym otworzyć MKV?