Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czym otworzyć DOCX?

Kategoria: Narzędzia, 14 czerwiec 2011, 09:29, ilość odsłon: 4173

Format o rozszerzeniu docx jest to plik stworzony przy użyciu MS Office 2007. Dla użytkowników, którzy nie posiadają nowego pakietu Office dostarczonego przez firmę Microsoft, otworzenie pliku z takim rozszerzeniem może sprawić nie lada problem.

Format ten nie jest kompatybilny ze starszymi wersjami pakietu. Najłatwiejszym i oczywistym sposobem na otworzenie pliku z tym rozszerzeniem jest użycie programu Microsoft Word 2007 z pakietu. Jednak nie wszyscy użytkownicy mają dostęp do tego narzędzia. Z tego powodu poniżej zostaną przedstawione inne sposoby na otworzenie pliku z rozszerzeniem docx.

Pierwszym z nich jest otworzenie go przy pomocy innego pakietu biurowego, który jest dostępny darmowo. Mowa o Open Office lub obecnie Libre Office. Oba z wymienionych narzędzi dobrze radzą sobie z otwieraniem dokumentów w tym formacie. Jedynym problemem mogą być drobne różnice w stylach występujące na granicy pakietu firmy Microsoft a pakietami darmowymi. W większości przypadków nie powinno to jednak stanowić problemu.

W przypadku posiadania przez użytkownika jednego ze starszych pakietów biurowych firmy Microsoft (XP lub 2003) wystarczy ściągnąć ze strony producenta paczkę konwerterów, które umożliwią otworzenie dokumentów stworzonych nowszym narzędziem. Producent tego oprogramowania udostępnia również darmowe programy o nazwie Viewer, które służą tylko do przeglądania zawartości pliku tekstowego. Jest to dobre rozwiązanie w momencie, gdy użytkownik nie potrzebuje wprowadzać zmian w dokumencie.

Kolejnym sposobem jest skorzystanie z dostępnych w Internecie narzędzi, takich jak darmowe konwertery docx do doc online jak również darmowe konwertery, które można ściągnąć na dysk komputera. Są to proste i szybkie rozwiązania w momencie, gdy użytkownik posiada dostęp do Internetu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaki edytor CSS wybrać?

    Wiele osób rozpoczynając swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych zastanawia się nad tym, jaki edytor CSS wybrać.

  • Jak zainstalować Automapę?

    AutoMapa to dość użyteczny program, który przydaje się wszystkim kierowcom podczas jazdy.

  • Najlepszy program do odzyskiwania danych

    Od czasu do czasu może nam się zdarzyć niespodziewana utrata danych. Może być ona spowodowana przez różne czynniki – niespodziewanie przerwanie pracy systemu operacyjnego, przypadkowe wyrzucenie ważnego pliku do kosz i opróżnienie go, a także


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czym otworzyć DOCX?