Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czym odtworzyć flv?

Kategoria: Narzędzia, 15 czerwiec 2011, 11:03, ilość odsłon: 2415

FLV (skrót od Flash Video) to rodzaj plików wideo, stworzony przez Macromedia, a rozwijany obecnie przez Adobe Systems.

Pojawiają się one na stronach internetowych, w takich popularnych serwisach jak Google Video czy też YouTube. Dzięki przeglądarkom otwieramy je bez problemu, co jednak robić, gdy pobraliśmy tego typu plik na twardy dysk komputera?

Odtwarzanie plików flv

Pliki tego typu można odtwarzać licznymi programami do oglądania wideo: VLC Media Player, MPLayer, oraz FLV Player. Na systemach operacyjncyh z rodziny Windows dochodzą także Adobe Flash Player, Adobe Flash CS5, RealNetworks RealPlayer, Eltima SWF & FLV Player, Xilisoft Video Converter Ultimate, Media Player Classic, Bitberry Final Media Player, czy też Nullsoft Winamp Media Player 5.6. W niektórych z tych programów musimy mieć jednak filtr FLV Splitter do odtwarzania tych formatów plików. Dobycie go nie stanowi żadnego problemu – jest on często w zestawach kodeków, jaki można znaleźć na naszych stonach (np. K-Lite Kodeck Pack). A mając zainstalowany FLV Splitter oraz włączoną obsługę FLV1 w ffdshow, damy radę odtworzyć pliki .flv także i w innych odtwarzaczach opartych na DirectShow - WMP, BSplayer, SubEdit-Player, itp.

Na systemach Apple pliki tego typu pozwolą nam obejrzeć Adobe Flash Player, Adobe Flash CS5, RealNetworks RealPlayer, Eltima Elmedia Player, VideoLAN VLC media player, a także Apple QuickTime Player z zainstalowanym komponentem Perian. Na Linux do obejrzenia plików .flv możemy użyć bez problemu VideoLAN VLC media player lub RealNetworks RealPlayer.

Wszystkie te aplikacje można znaleźć na stronach naszego wortalu. Znajdują się one w działach multimediów danych systemów operacyjnych – zapraszamy do pobierania! 

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest RAID?

    Kiedy uważamy, że nasz system nie jest wystarczająco szybki a pojemność dysku za mała, możemy odwołać się do systemu RAID.

  • GG tuner

    Najnowsze wersje popularnego komunikatora Gadu-Gadu zostały wyposażone w wiele funkcji, które najczęściej całkowicie ignorujemy, a czasem nawet nie wiemy o ich istnieniu.

  • Jak podkręcić procesor?

    Przeczytaj o tym jak podrasować procesor i czy warto się w ogóle za to zabierać.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czym odtworzyć flv?