Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czym jest duplicate content?

Kategoria: Internet, 09 sierpień 2011, 10:51, ilość odsłon: 839

Wszyscy znamy wygodę korzystania z przeglądarki google. Jednak aby pracowała ona poprawnie, twórcy stron powinni przestrzegać kilku zasad.

Jedną z nich jest zasada o niedublowaniu treści, czyli unikania zjawiska znanego pod nazwą duplicate content . Wyjaśnijmy zatem, czym jest duplicate content. Otóż, są to działania, wskutek których ta sama treść dostępna jest pod kilkoma adresami www i mają one służyć wielokrotnemu pojawianiu się przy pozycjonowaniu strony w przeglądarce, dla której ta sama treść ale pod nieco innym adresem jest unikatowa. Przykładowo, ta sama treść, ale oznaczona adresem www.przyklad.pl a www.przyklad.pl/index.html dla przeglądarki stanowi dwie odrębne strony. Aby rozwiązać ów problem, powstały specjalne filtry, eliminujące wyświetlanie w przeglądarkach stron o podobnej treści.
Ale pojawił się problem. Czy do duplicate content należy zaliczyć opisy produktów na wielu stronach, które dostarczane są bezpośrednio od producenta danego towaru, i pojawił się problem samej definicji – czyli, czym jest duplicate content dokładnie. Protestowali także sprzedawcy, gdyż po wprowadzeniu przez Google bardzo zaostrzonego filtru przeciwko dublowaniu treści, obroty wielu sklepów internetowych zdecydowanie spadły.
Obecna wersja filtru, przystępując do eliminacji duplicate content, sugeruje się tym, która strona jest najważniejsza, a ponadto tu już leżą wielkie zasługi firm pozycjonujących, które starają się, aby to strona ich zleceniodawcy była najwyżej w pozycjonowaniu Google, mimo potencjalnego podejrzenia o dublowanie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Znacznik abbr w HTML

    Znacznik abbr w HTML służy do zaznaczenia skróconych form wyrazów, takich jak np. "nr" (skrót od słowa numer) czy "inż." (skrót od słowa inżynier).

  • Jak założyć konto e-mail?

    We współczesnych czasach poczta elektroniczna jest powszechna i akceptowana w społeczeństwie.

  • co to jest SEO?

    Spróbujmy w dużym skrócie odpowiedzieć na pytanie co to jest SEO (ang. Search Engine Optimization)?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czym jest duplicate content?