Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Czas z Internetu

Kategoria: Internet, 11 listopad 2008, 21:26, ilość odsłon: 9010

Jak zsynchronizować zegar systemowy z internetowym serwerem czasu? Porada dotycząca synchronizacji czasu systemowego z internetowym serwerem czasu może się wydawać dość prosta, ale wiele osób zapomina...

Porada dotycząca synchronizacji czasu systemowego z internetowym serwerem czasu może się wydawać dość prosta, ale wiele osób zapomina, że może się ona bardzo przydać między innymi tym, którzy korzystają z serwisów aukcyjnych.


Jeżeli chcemy zsynchronizować nasz czas wystarczy kliknąć dwukrotnie na zegar systemowy i przejść do zakładki Czas z Internetu. Możemy skorzystać z domyś­lnych serwerów Microsoftu lub wprowadzić własny. Teraz wystarczy kliknąć "Aktualizuj teraz.


Jest to niezwykle użyteczne w momencie kiedy korzystamy na przykład z Allegro ponieważ daje możliwość synchronizacji naszego czasu z tym aukcyjnym. Zgodnie z FAQ, które można znaleźć na forum Allegro żeby to zrobić należy użyć serwera vega.cbk.poznan.pl lub idm.hit.gemius.pl.


­

­synchro


Inne porady z tej kategorii:

  • Corel Draw - praktyczne porady

    CorelDRAW jest doskonałym programem do tworzenia wszelkiego typu grafiki, ze szczególnym uwzględnieniem wektorowej.

  • Darmowe efekty do zdjęć

    Kilka adresów stron internetowych, które pozwalają w prosty sposób uatrakcyjnić nasze zdjęcia.

  • Jak zrobić stronę html?

    Aby wykonać stronę HTML, potrzebna jest przede wszystkim znajomość tego języka. Możemy nauczyć się go zarówno dzięki licznym, darmowym kursom HTML w sieci, jak tez i na płatnych kursach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Czas z Internetu