Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Corel Draw - praktyczne porady

Kategoria: Internet, 20 wrzesień 2011, 14:31, ilość odsłon: 2660

CorelDRAW jest doskonałym programem do tworzenia wszelkiego typu grafiki, ze szczególnym uwzględnieniem wektorowej.

Doskonale rozbudowane możliwości tworzenia krzywych, rozbudowany edytor tekstowy, warstwy oraz wszechstronny panel kolorów czyni go naprawdę potężnym narzędziem. CorelDRAW umożliwia obróbkę zdjęć (grafiki rastrowej) jednak nie jest do tego przeznaczony. Większość drukarni do obróbki i montażu zdjęć używa Photoshopa w połączeniu z programem CorelDRAW. Wykorzystanie tego zestawu programów do tworzenia obrazków do stron www praktycznie spełnia wszystkie wymagania, oprócz grafiki 3D, do której tworzenia są wykorzystywane specjalne programy, np. Blender.

Problemem CorelDRAW, występującym praktycznie tylko w kontekście DTP (czyli przygotowania materiałów do druku), jest odzwierciedlenie kolorów. Można ten problem usunąć, albo w bardzo dużym stopniu zminimalizować, ustawiając profile kolorystyczne, szczególnie jeżeli pracujemy w CMYK. Przy RGB, czyli systemie kolorów wykorzystywanym na wszelkiego rodzaju monitorach, problem znika.

CorelDRAW bardzo dobrze sprawdza się przy projektowaniu znaków firmowych, oryginalnych napisów, rysunków geometrycznych, itd. Stworzoną w tym programie grafikę można następnie wyeksportować do Photoshopa i poddać dalszej obróbce, wymagającej bardziej rozbudowanych i profesjonalnych technik rastrowych i tonalnych. Taką technikę pracy należy stosować szczególnie w wypadku, jeżeli przygotowywany materiał ma być wykorzystywany do druku i nie chcemy mieć później niespodzianek kolorystycznych. Drobne różnice w odcieniach mogą doprowadzić do dużych problemów, np. z klientami, dla których przygotowujemy papier firmowy z wykorzystaniem technik offsetowych.

Jednak jeżeli chcemy stworzyć ciekawą grafikę do stron internetowych, przekształcać tekst, łączyć go z różnego rodzaju obrazkami, mieć dużą i wygodną kontrolę nad skalowaniem i dopasowywaniem poszczególnych elementów projektu jest to program spełniający wszystkie wymagania i bardzo wygodny w pracy.

Inne porady z tej kategorii:

  • Lista otwartych portów

    Jak dowiedzieć się, które porty w naszym komputerze są otwarte? Jeżeli chcemy dowiedzieć się, które porty w naszym komputerze są otwarte i jakie programy z nich korzystają należy w wierszu poleceń wpisać komendę: netstat -ano/

  • Pobieranie (ściąganie) plików z wrzuta.pl - pobierz plik MP3 z wrzuty!

    W zaledwie kilka sekund bez instalowania żadnych programów, skryptów itp. możesz ściągnąć plik audio (MP3) z serwisu wrzuta.pl. Jak pobrać plik audio z wrzuty? Dla przykładu chcemy pobrać...

  • Tablice asocjacyjne w składni Javascript

    Tablice asocjacyjne (ang. associative array) można inaczej nazwać tablicami skojarzeniowymi. Podstawową różnicą jest ich sposób indeksowania, różny od klasycznego.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Corel Draw - praktyczne porady