Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Col html - wszystko o znaczniku składni HTML <col>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:34, ilość odsłon: 479

Znaczniki w HTML mogą być samodzielne, ale też i puste, spełniające swoją funkcję dopiero w parze z atrybutem określającym szczegółowo zakres działań owego znacznika.

Samodzielnie nie pełnią one żadnych funkcji w zapisie HTML oraz nie przekładają się w żaden sposób na wizualny aspekt naszej strony www. Takim jest właśnie znacznik col html.

Do czego służy znacznik col w html? Znacznik <col> stworzono po to, by określić atrybuty dla jednej lub więcej kolumn tabeli. Można go użyć tylko wewnątrz znaczników <table> i <colgroup>. W HTML ten znacznik nie ma znacznika zamykającego, natomiast w XHTML ten znacznik musi być poprawnie zamknięty. Ten znacznik jest pomocnym elementem, który posiada wyłącznie atrybuty. Aby utworzyć kolumny, należy użyć znaczników <td> lub <th> umieszczonych wewnątrz znacznika <tr>. Możemy użyć tego znacznika w celu określenia innych wartości atrybutów dla kolumny wewnątrz znacznika <colgroup>. Jeżeli tego nie zrobimy, kolumny będą miały przypisane atrybuty określone przez znacznik <colgroup>. Inne atrybuty przypisane do tego znacznika, to "align" – czyli położenie na stronie, "bgcolor" – kolor tła kolumny, "dir" – kierunek tekstu kolumny, "lang" czyli język, "style" czyli styl w css, "span", czyli liczbę kolumn objętych tym znacznikiem, a także "valign" – wyrównanie komórek kolumny w pionie. W naszym kodzie znacznik col html powinien znaleźć się tuż za znacznikiem <table>.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak dodać zdjęcie na gg

    Ostatnio bardzo popularna innowacja wprowadzona do gadu, czyli zdjęcie lub avatar wyświetlający się koło twojego nazwiska. Dowiedz się jak je dodać, albo usunąć.

  • CO TO JEST LINK?

    Link jest to powszechna nazwa dla hiperłącza. Linki są szeroko stosowane na stronach Internetowych jako narzędzie służące do nawigowania.

  • Katalogi SEO- jak skutecznie katalogować?

    Katalogi SEO to tak naprawdę zwykłe internetowe katalogi tematyczne, a sama nazwa powstała jako określenie jednej z bardziej popularnych metod pozycjonowania.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Col html - wszystko o znaczniku składni HTML <col>