Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co zrobić, kiedy mikrofon nie działa?

Kategoria: Multimedia, 07 wrzesień 2011, 13:30, ilość odsłon: 4509

Mikrofon to użyteczna rzecz, pozwalająca nam rozmawiać przez komunikatory typu Skype czy też nagrywać własne słowa. Jednak jak każde inne urządzenie nie jest on perfekcyjny i od czasu do czasu może zdarzyć się awaria.

Co zrobić, kiedy mikrofon  nie działa?

Przede wszystkim sprawdzamy ustawienia dźwięku i urządzeń audio. Znajdują się one w Panelu Sterowania. Wchodzimy do niego (naciskając START i wybierając z listy rozwijanej), a następnie klikamy na Ustawienia dźwięku. Przechodzimy do zakładki Audio, a następnie do Nagrywanie Dźwięku, a dokładniej do opcji Głośność, znajdującej się pod nią. Tutaj sprawdzamy, czy przypadkiem mikrofon nie jest ściszony maksymalnie. Jeśli tak się dzieje – podnosimy poziom głośności.

Kiedy mikrofon nie działa, może być tego dość prozaiczna przyczyna – na przykład za słabo wetknięty do portu kabel. Sprawdźmy, czy na pewno jest dobrze przypięty. Można także wyjąć kabel i spróbować włożyć go z powrotem. Jeśli problem występuje nadal, musimy sprawdzić, czy nie występuje problem ze sterownikami urządzenia. Klikamy prawym przyciskiem myszki na Mój Komputer, następnie Właściwości, Sprzęt i Menadżer Urządzeń. Sprawdzamy najpierw Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Jeśli przy którymś występuje żółty trójkąt, oznacza to potrzebę zaktualizowani sterownika lub też inny problem. Gdy klikniemy na szwankujący komponent, otrzymamy więcej informacji.

Jeśli mikrofon nie działa, gdy próbujemy nagrać swój głos, wchodzimy do Panelu Sterownia, a dalej znajdujemy „Dźwięk, mowa i urządzenia audio”. Kolejna interesujaca nas ikonka to „Dźwięk i urządzenia audio”. Tu wchodzimy do zakładki Głos, a następnie Wykrywanie dźwięku. Testujemy mikrofon. Jeśli jest on sprawny – powinniśmy to zobaczyć, jeżeli nie – sprzet powinien zostać wymieniony na nowy.

Inne porady z tej kategorii:

  • Najlepszy program do mixowania muzyki

    Jeśli zajmujemy się muzyką, jednym z niezbędnych narzędzi jest program, który pozwoli na jej miksowanie. Na rynku znajduje się obecnie tyle aplikacji tego typu, że aż trudno zdecydować się, na którą postawić, aby mieć efekty jak najlepszej

  • Kodeki do odtwarzania rmvb

    Zdarza się od czasu do czasu napotkać pliki w formacie .rmvb. Nie są one jakoś bardzo popularne, ale używa ich na przykład wiele stron z materiałami wideo i nie da się bez nich prawidłowo wyświetlić zawartości strony.

  • Co to jest iso?

    Format .iso jest to bardzo popularny, najczęściej spotykany format zapisu obrazów płyt. W zależności od ilości danych, jakie znajdowały się na oryginalnej płycie, może meić od kilku megabajtów do nawet kilku gigabajtów wielkości.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co zrobić, kiedy mikrofon nie działa?