Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co zrobić, gdy komputer nie wykrywa USB?

Kategoria: Sprzęt, 13 wrzesień 2011, 12:53, ilość odsłon: 6193

Czy wiemy, co robić, gdy nasz komputer nie wykrywa USB? Najpierw sprawdźmy, czy port USB jest prawidłowo podłączony i widziany przez komputer.

Włączamy zatem menedżera urządzeń we właściwościach komputera – i sprawdzamy, czy przy znaku USB nie ma żółtych wykrzykników. Jeśli je widzimy, prawdopodobnie musimy ściągnąć sterownik do USB. Ponadto powinniśmy sprawdzić, czy nasze urządzenie USB, widoczne jako masowe urządzenie magazynujące w dziale kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej, jest włączone (czyli czy nie ma przy nim czerwonego krzyżyka). Jeżeli jest, musimy zmienić ustawienia tak, by krzyżyk zniknął. Komputer nie wykrywa USB po wgraniu na komputer aktualizacji Service pack 2, do którego sterowniki USB nie są aktualizowane automatycznie. Musimy samodzielnie pobrać właściwe sterowniki.

Jeszcze jedynym problemem może być ten, kiedy komputer nie widzi urządzenia USB, ponieważ nie starczyło liter alfabetu dla nich. W tym wypadku musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer i wskazujemy polecenie Zarządzaj. Przechodzimy do Zarządzanie dyskami w obrębie Magazyn. Klikamy prawym przyciskiem myszy na żądany napęd USB w prawej części okna (w górnym lub dolnym panelu) i wybieramy polecenie Zmień literę dysku i ścieżki. Przypisujemy mu stałą literę - najlepiej z drugiej połowy alfabetu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak sprawdzić model karty dżwiękowej?

    Porada przydatna dla tych, którzy nie znają modelu swojej karty dźwiękowej, a muszą zainstalować do niej sterowniki. Jeżeli nie znamy modelu naszej karty dźwiękowej to najprościej byłoby otworzyć obudowę i zajrzeć do środka.

  • jaki notebook wybrać?

    Nowoczesny notebook sprawdzi się w każdym zastosowaniu. Jednak na pytanie, jaki netbook wybrać, odpowiedzieć jednoznacznie nie można. Jedni będą chcieli mieć mobilne centrum multimedialna, inni przenośny dostęp do sieci, jeszcze inni narzędzie

  • Jak napełnić tusz do drukarki?

    Oryginalne tusze do drukarki potrafią czasem kosztować ponad 100 złotych, jednakże wiele firm i sklepów oferuje całe zestawy do ich napełniania, za które zapłacimy nieco mniejsze pieniądze, a jakość druku pozostaje taka sama. Niektórym użytk


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co zrobić, gdy komputer nie wykrywa USB?