Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co zrobić, gdy komputer nie wykrywa mikrofonu

Kategoria: Sprzęt, 13 wrzesień 2011, 12:56, ilość odsłon: 4117

Nasz komputer nie wykrywa mikrofonu – co wtedy? Nie wpadajmy w panikę.

Być może jest to wada kabla, bądź styku. Obejrzyjmy te elementy i sprawdźmy, czy kabel na pewno jest cały a gniazdo tkwi nieruchomo we właściwym miejscu. Jeżeli nasz komputer nadal nie wykrywa mikrofonu, musimy rozkręcić obudowę komputera i sprawdzić, czy nasza karta dźwiękowa – czyli ta, do której mamy wtyki do mikrofonu i głośników – zainstalowana jest prawidłowo, czy też może wypięła się z gniazda, czy nie ma zarysowań a ścieżki nie są w jakiś sposób zamazane. Czy ten zabieg pomógł? W pierwszej kolejności zawsze wykluczmy wady hardware’u.

Jeżeli nic się nie zmieniło, w panelu sterowania musimy wejść do zarządzania dźwiękiem i sprawdzić, czy sterownik naszej karty dźwiękowej jest aktualny, oraz czy jest ona widoczna dla systemu. Wejdźmy także do zarządzania sprzętem w menedżerze urządzeń i sprawdźmy, czy karta dźwiękowa jest podłączona i rozpoznawana przez nasz komputer. Uważnie przyjrzyjmy się, czy przy żadnym z urządzeń nie ma wykrzyknika bądź jakiegoś innego znaczka. Następnie możemy sprawdzić, czy komputer reaguje na dźwięki wydawane do mikrofonu, za pomocą programu Audacity. Ten program jest bardzo wyczulony na dźwięki, które znajdują się w otoczeniu.

Czy komputer dalej nie wykrywa mikrofonu? Po wykonaniu powyższych czynności jest to niemożliwe, zatem zaleca się wezwanie informatyka, lub dalsze poszukiwanie rozwiązań na własną rękę.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jakie słuchawki nauszne?

    Dobre słuchawki gwarantują nam świetne wrażenia podczas słuchania muzyki, grania w gry czy też oglądania filmów na komputerze, laptopie, czy urządzeniu mobilnym. Jakie kupić najlepiej, aby mieć komfortowe audio? Skupimy się na słuchawkach nau

  • Temperatura procesora - jak obniżyć?

    Zastanawiasz się czy twój laptop czy pecet nie przegrzewa się za bardzo. Jeśli myślisz, że coś jest nie tak przeczytaj i dowiedz się jak temu zaradzić.

  • Jaki monitor LCD?

    Jaki monitor LCD kupić, aby zapewnić oczom maksymalny komfort, a przy okazji cieszyć się wysoką jakością obrazu? Aktualnie w sklepach jest dostępnych sporo ciekawych modeli, więc warto zapoznać się z kilkoma z nich.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co zrobić, gdy komputer nie wykrywa mikrofonu