Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co zrobić, gdy komputer nie wykrywa karty dźwiękowej?

Kategoria: Sprzęt, 13 wrzesień 2011, 13:01, ilość odsłon: 4178

Co się może stać, jeżeli nasz komputer nie wykrywa karty dźwiękowej? Zacznijmy od sprawdzenia samego hardware’u.

Rozkręćmy obudowę komputera i sprawdźmy, czy nasza karta dźwiękowa zainstalowana jest prawidłowo. Szczególnie zwróćmy uwagę, czy nie wypięła się ona z gniazda, czy nie ma na niej jakichś śladów, zarysowań, przerwanych ścieżek, przewodzących informacje. Jeżeli widzimy, że nasza karta dźwiękowa jest uszkodzona, to znajdujemy właśnie odpowiedź na pytanie, czemu komputer nie wykrywa karty dźwiękowej. Jeżeli po sprawdzeniu sprzętu nic się nie zmieniło, wchodzimy w panelu sterowania w zakładkę zarządzania dźwiękiem i sprawdzamy, czy sterownik naszej karty dźwiękowej jest aktualny, czy jest ona widoczna dla systemu. Jeżeli to kwestia sterownika, pobieramy aktualny z Internetu.

Podobnie, wchodzimy także do zarządzania sprzętem w menedżerze urządzeń i sprawdzamy, czy karta dźwiękowa jest podłączona, zainstalowana i widoczna dla naszego komputera. Uważnie przyjrzyjmy się, czy przy żadnym z urządzeń nie ma wykrzyknika ani innego niepokojącego znaku. Tu także możemy spróbować ściągnąć i zainstalować nowe sterowniki. Najczęstszą przyczyną, sprawiającą, że komputer nie widzi danego sprzętu – karty dźwiękowej, sieciowej, kamery internetowej, karty graficznej – są źle zainstalowane sterowniki, ewentualnie sterowniki, które się zestarzały, lub takie, które nie są kompatybilne z naszym systemem. Czasem zdarza się także, że aktualizacje do Windowsa wykluczają nasz sprzęt z systemu, albo blokuje go program antywirusowy .

Inne porady z tej kategorii:

  • Najlepszy netbook-jaki wybrać?

    Na pytanie: jakie jest najlepszy netbook na świecie?, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Każdy użytkownik oczekuje od sprzętu czego innego – jeden chce, aby był dobry do programów biurowych, inny potrzebuje go do Internetu, jeszc

  • Tuner mpeg

    Tuner mpeg to urządzenie pozwalające nam oglądać na komputerze telewizję nadawaną naziemnie.

  • Co to jest iPod?

    IPod to kolejne genialne dziecko firmy Apple. Pod nazwą iPod kryją się wszystkie odtwarzacze muzyki tej właśnie firmy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co zrobić, gdy komputer nie wykrywa karty dźwiękowej?