Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to znaczy www

Kategoria: Internet, 05 sierpień 2011, 14:05, ilość odsłon: 1197

Większość z nas na pytanie, co to znaczy www, odpowiedziałoby – Internet.

W rzeczywistości internet to system połączonych ze sobą sieci komputerowych a World Wide Web (w skrócie www) to ogólnoświatowa sieć dokumentów (stron internetowych) będąca częścią internetu.
Sieć WWW powstała w 1990. Jej celem było stworzenie systemu informacyjnego bez gromadzenia w jednym miejscu dokumentów, głównie naukowych, dostępnego z dowolnego miejsca na świecie. Informacje są udostępnianie poprzez podanie adresu strony lub tzw. linka.Chociaż większość adresów stron internetowych zaczyna się od prefixa www (np. www.org.com) stosowanie jego nie jest konieczne. Wynika ono z praktyki nazywania serwerów (host internetowy, na których gromadzone są dokumenty) zgodnie z rodzajem świadczonych usług. Nazwa hosta dla serwera Web to z reguły www.

Wpisując w przeglądarkę adres internetowy kontaktujemy się z serwerem, na którym umieszczona jest szukana strona. Przeglądarka wysyła do serwera niewidoczne dla nas zapytania, wykorzystując do tego Hypertext Transfer Protocol (HTTP), a następnie pobiera daną stronę i pokazuję ją na ekranie monitora. W ciągu ponad 20 lat swojego istnienia strony www zdobyły sobie wielką popularność i w bardzo dużym stopniu zwiększyły swoje zastosowanie. Dzisiaj na pytanie, co to znaczy www, odpowiedzielibyśmy: video, gry, muzyka, blogi,
portale społecznościowe, sklepy, itd... Zmienił się również charakter stron internetowych. W coraz większym stopniu spełniają one rolę usługi, sklepu i rozrywki.

Za pomocą internetu możemy już załatwić sporo spraw urzędowych, korzystać z usług finansowych czy dokonać zakupów. Portale społecznościowe pozwalają nam poznawać nowe osoby, a video, muzyka i gry dostarczają rozrywki.

Inne porady z tej kategorii:

  • Czyszczenie DNS

    Czyszenie DNS ( a dokładnie pamięci podręcznej DNS ) to bardzo prosta sprawa. Jednak wypadałoby wiedzieć, po co w ogóle taka procedura jest wykonywana.

  • Jak działa monitor 3D?

    O monitorach 3D słyszało wielu z nas, jednak nie każdy wie jak działa monitor 3D. Istnieje kilka sposobów, które mają imitować głębię na ekranie monitora.

  • CO TO JEST JOOMLA?

    Joomla jest powszechnie stosowanym systemem do zarządzania treścią CMS, który jest rozpowszechniany na zasadach wolnego oprogramowania


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to znaczy www