Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Wordpress?

Kategoria: Internet, 20 wrzesień 2011, 09:49, ilość odsłon: 1804

WordPress jest uznawany powszechnie za najlepszy system blogowy. Jest on projektem Open Source i nad jego rozbudową od prawie dziesięciu lat (powstanie Wordpressa to 2002 rok) pracuje ogromna ilość osób.

Powstało już tysiące wtyczek, pluginów i szablonów, które uczyniły z niego bardzo rozbudowany system z olbrzymimi możliwościami. Jako projekt Open Source jest on dostępny bezpłatne i to zarówno dla prywatnych jak i komercyjnych celów.

Instalacja WordPress’a jest prosta i nie wymaga żadnej wiedzy programistycznej. Należy jednak mieć na serwerze zainstalowany program PHP w wersji 4.3 lub wyższej oraz MySQL w wersji 4.0 lub wyższej. Podsumowując krótko odpowiedź na pytanie, co to jest WordPress, powinno się powiedzieć: jest to napisana w PHP z wykorzystaniem bazy danych MySQL platforma do tworzenia blogów.

Pierwszą wersją, która zdobyła sobie dużą popularność była wersja 2.2. Każda nowa wersja wprowadzała ulepszenia, które uczyniły tę platformę bardzo użyteczną i przyjazną dla użytkowników.
2.2 - obsługa kontrolek w szablonach, przedtem dostępna w formie osobnej wtyczki.
2.3 - obsługa tagów bez użycia wtyczek, pełne wsparcie dla standardu Atom 1.0 oraz informacje o dostępności wtyczek.
2.5 - modyfikacja panelu administracyjnego
2.6 - możliwość stworzenia kilku wersji artykułów.
2.7 - nowy panel administracyjny
3.0 - połączenie dwóch platform (WordPress oraz WPMU) w jedną bez podziału na wersję standardową i platformę blogową oraz wprowadzenie nowego szablonu "Twenty Ten" zastępując poprzedni motyw graficzny "Kubrick".
3.1 – zmiana sposobu dodawania hiperłączy do innych materiałów na stronie, dodanie formatów wpisów, nowego paska administracyjnego opcji sortowania, uproszczenie edycji wpisów (ukrycie kolumn z mało wykorzystywanymi opcjami.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jes WAN?

    LAN (ang. Wide Area Network) to największy typ sieci zamkniętej, czyli nie będących dostępnymi dla każdego.

  • Jak ściągac torrenty?

    Jeśli nie wiesz jak ściągać torrenty, bądź nigdy nie miałeś z nimi kontaktu to ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie. Wyjaśnimy czym są torrenty oraz jak ściągać programy przy ich użyciu.

  • Del html - wszystko o znaczniku składni HTML <del>

    Język HTML nie jest zbyt skomplikowany. Umożliwia on przekształcenie zapisu tekstowego w formę graficzną.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Wordpress?