Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Wi-Fi?

Kategoria: Internet, 16 wrzesień 2011, 11:09, ilość odsłon: 1281

Często słyszy się w obecnych czasach o technologii Wi-Fi. Jest to termin powszechnie znany, jednak przypuszczalnie wiele osób miałoby problem z dokładnym zdefiniowaniem tego terminu.

A więc co to jest Wi-Fi? Otóż, jest to rodzaj bezprzewodowej sieci transmitującej dane używającej do tego celu wysokoczęstotliwych fal. Technologia Wi-Fi stanowi o wiele korzystniejszą alternatywę dla sieci kablowych, które charakteryzują się wyższymi kosztami użytkowania niż sieć Wi-Fi. Na jakiej zasadzie dane są w tej technologii wysyłane? Otóż źródłem dostępności jest tutaj punkt dostępowy (WAP) podłączony do sieci stacjonarnej, który wysyła swój sygnał na określoną odległość i tym samym udostępnia odbiór tego sygnału odbiornikom znajdującym się w zasięgu sieci. Sygnał Wi-Fi umożliwia odbiornikom dostęp do internetu oraz przesyłanie plików. Jedynym wymogiem potrzebnym do korzystania z tej technologii jest posiadanie w swoim komputerze urządzenia, które ja obsługuje. Większość niedawno wyprodukowanych komputerów ma wbudowane karty Wi-Fi.

Gdy wiemy już, co to jest Wi-Fi, zastanówmy się nad jego zaletami. Jedną z nich jest na pewno niezwykle prosty sposób instalacji oraz bezproblemowe użytkowanie. Obniżone koszty użytkowania w stosunku do połączeń kablowych to kolejna zaleta tej technologii. Gdy odpowiedź na pytanie o to, co to jest Wi-Fi, jest już znana, pora poznać kolejne pojęcie jakim jest hotspot. Do zalet z pewnością zaliczyć można również ciągle wzrastającą liczbę hotspotów. Hotspot jest to miejce, w którym udostępniana jest sieć wi-fi, zazwyczaj jest to usługa darmowa. Znajdziemy ją często w takich miejscach publicznych jak kawiarnie, hotele, biblioteki, czy dworce i lotniska. Z biegiem czasu możemy spodziewać się tego, że sieć znacząco się udoskonali. Co można przez to rozumieć? Naukowcy starają się przede wszystkim zwiększyć zasięg sieci, oraz zwiększyć limity szybkości oraz ilośći transmitowanych plików.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest Wordpress?

    WordPress jest uznawany powszechnie za najlepszy system blogowy. Jest on projektem Open Source i nad jego rozbudową od prawie dziesięciu lat (powstanie Wordpressa to 2002 rok) pracuje ogromna ilość osób.

  • Co to jest PEB?

    W dziedzinie pobierania plików z Internetu mamy wiele możliwości, między innymi aplikacje / witryny takie jak torrenty, eMule czy chomik.

  • Wszystko o protokole HTTP

    HTTP (ang. Hypertext Transfer Protocol) jest protokołem przesyłania danych (dokumentów hipertekstowych) używanym przy przeglądaniu stron internetowych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Wi-Fi?