Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Twitter?

Kategoria: Internet, 01 sierpień 2011, 12:51, ilość odsłon: 964

Internet umożliwia w znacznym stopniu komunikowanie się między ludźmi, ale też pozwolił na informowanie świata o sobie. Poza facebookiem, naszą-klasą, blogami, istnieje także narzędzie zwane Twitterem.


Co to jest Twitter? To serwis, który umożliwia nam umieszczanie krótkich wiadomości – do 140 znaków – odnośnie tego, co robimy w danej chwili. Na Twitterze możemy umieszczać zdania pisane z komórki, dołączać zdjęcia z telefonu i nie tylko. Twitter jest uważany za narzędzie mogące najbardziej służyć śledzeniu kogoś, ale też jest to źródło zawsze aktualnych wiadomości o świecie. Dziennikarze i ludzie mediów pytali sami siebie, co to jest Twitter, a teraz wiele wiadomości o świecie czerpanych jest także i z tego serwisu. Użytkownikami tego serwisu są zarówno osoby prywatne, jak i ludzie sławni. Być może jedyne pytanie, jakie można zadać, to w jakim celu ludzie celowo odsłaniają swoją prywatność, opisując dokładnie, co robią.

Jeśli do Twittera mają dostęp prywatni ludzie z całego świata, nieocenione mogą być prywatne relacje z pierwszej ręki z terenów działań wojennych bądź z miejsc, w których dzieją się rzeczywiście przełomowe, historyczne wydarzenia. Jest ich jednak niewiele i giną w gąszczu twitterowych informacji, trzeba mieć dobre oko, aby znaleźć te naprawdę istotne fakty.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Twitter?