Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest tuner TV?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 13 wrzesień 2011, 11:40, ilość odsłon: 6830

Niniejszy artykuł pomoże w odpowiedzi na pytanie o to, czym jest tuner TV, oraz czym charakteryzuje się to urządzenie.

Otóż najprościej mówiąc, jest to narzędzie, które pozwala nam na bardzo dużą wygodę w dziedzinie domowej rozrywki. Umożliwia nam bowiem oglądanie programu telewizyjnego w naszym prywatnym komputerze . A więc na pytanie o to, czym jest tuner TV, odpowiedzieć można, że jest to po prostu karta telewizyjna, która dodatkowo wzbogaca działanie komputera o możliwość oglądania programów telewizyjnych. Ma to jednak taką zaletę, że mamy możliwość nagrania preferowanego przez nas programu na dysk twardy, lub zatrzymania programu w dowolnym momencie i po przerwie ponownego uruchomienia dalszej części. Kolejną zaletą tunera TV jest możliwość odbioru sygnału radiowego. Karty telewizyjne są w stanie odbierać program z różnego rodzaju telewizji, w tym z kablówki i telewizji cyfrowej. Przy zakupie karty telewizyjnej otrzymujemy w zestawie również, podobnie jak w standardowym telewizorze, pilot. Pilot umożliwia nam sterowanie z odległości komputerem, możemy więc wygodnie ułożyć się na kanapie bez potrzeby bezpośredniego kontaktu fizycznego z komputerem.

Większość pilotów działa na zasadzie promienia podczerwieni, który wysyła sygnał do komputera. Powstają już jednak piloty działające na zasadzie sygnału radiowego, co umożliwia sterowanie komputerem bez tak zwanego kontaktu wzrokowego. Każdy tuner TV musi zawierać w pakiecie odpowiednie dla niego oprogramowanie, które umożliwi oglądanie programów telewizyjnych w naszym komputerze. Posiadając odpowiednie oprogramowanie należy jedynie przy instalacji dokonać jednorazowego strojenia, a oprogramowanie zapamięta wszystkie programy.

Inne porady z tej kategorii:

  • Narzędzie do sprawdzania haseł

    Jak sprawdzić siłę naszego hasła? Poruszając się po Internecie musimy pamiętać o dziesiątkach haseł do różnych serwisów. Żeby uprościć sobie sprawę często wybieramy takie, które są łatwe i proste do zapamiętania.

  • Co to jest intranet?

    Otóż intranet jest to sieć komputerowa, która stworzona jest specjalnie dla prywatnych przedsiębiorstw.

  • Sprawne odtwarzanie filmów na komputerze

    Każdy komputer może stać się naszym prywatnym centrum multimedialnym, na którym będziemy słuchać muzyki, przeglądać Internet oraz oglądać filmy – zarówno z płyt DVD i CD, jak też i z plików.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest tuner TV?