Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest torrent?

Kategoria: Internet, 18 sierpień 2011, 13:05, ilość odsłon: 1114

Nawet w dzisiejszych czasach, kiedy na codzień mamy dostęp do komputera, i jego podstawowe funkcje nie stanowią już dla większości problemu, wiele osób zadaje pytanie co to jest torrent.

Otóż najprostszymi słowami na pytanie co to jest torrent można odpowiedzieć, że jest to internetowy sposób na wymianę plików. Jego wielką zaletą jest fakt, że w tym samym czasie jeden plik ściągać może jednocześnie kilka osób, i nie powoduje to spowolnienia działania serwera. Polega to mniej więcej na tym, że serwer sam wyszukuje w sieci użytkownika, który już pobrał, bądź jest w trakcie pobierania tego pliku, i z jego serwera rozpoczyna pobieranie, co absolutnie nie ma wpływu na szybkość jego transferu. Będąc częściom łącza sieciowego użytkowników torrenta, automatycznie udostępniamy posiadane przez nas pliki innym użytkownikom, w zamian otrzymując dostęp do ich plików, które nas interesują.

Osoba, która w danym momencie udostępnia bądź pobiera dany plik funkcjonuje pod nazwą Peer, natomiast posiadacz kompletnego pliku nosi nazwę Seeder. Aby pobrać plik w formacie torrent należy na odpowiedniej stronie internetowej znaleźć plik w formacie torrent i uruchomić jego pobieranie. Podczas pobierania pliku serwer o nazwie Tracker udziela nam informacji o innych użytkownikach, którzy są w trakcie pobierania tego samego pliku. Mamy nadzieję, że po tej prostej informacji dla wielu osób pytanie co to jest torrent stanie się nieco mniej skomplikowane.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest torrent?