Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest toolbar?

Kategoria: Internet, 19 sierpień 2011, 08:41, ilość odsłon: 7617

Surfując po sieci, możemy uznać za przydatne zainstalowanie na naszym komputerze narzędzia toolbar.

Co to jest toolbar? Toolbar to pasek narzędziowy. Ma on kształt i wygląd paska z przyciskami, ikonami, menu, bądź innymi elementami, które można dokładać. Toolbary są używane często w programach graficznych, pakietach biurowych oraz przeglądarkach internetowych. W niektórych przypadkach taki toolbar może być przenoszony po całym obszarze roboczym, na przykład w Photoshopie.

Mamy kilka rodzajów pasków narzędziowych, ale użytkowników zwykle interesuje najbardziej toolbar na stronie internetowej oraz toolbar google. Co to jest toolbar na stronie internetowej? Spotykamy go na stronach takich, jak Facebook bądź Myspace. To pasek narzędziowy przypisany danej witrynie. Ułatwia on w przypadku, gdy jest wielu odwiedzających danych serwer, wykonanie akcji. Czyli paskiem narzędziowym na serwerze facebooka będzie możliwość dodawania postów na wallu, przeszukiwanie zwartości serwisu, oraz czat.

Bardzo ciekawą opcją jest Google Toolbar. Co to jest Google Toolbar? To narzędzie opracowane specjalnie dla użytkowników google. Jest to pasek narzędziowy, posiadający wiele opcji do wyboru. Wymieńmy kilka z nich: strona nowej karty, propozycje przy błędach nawigacji, historia, zakładki, wyślij do, przetłumacz, sprawdzanie pisowni, blokowanie wyskakujących okienek, przeglądanie według nazw, sprawdzanie błędów. Niestety cześć z rozszerzonych ustawień działa jedynie na przeglądarce Internet Explorer, część jedynie na Mozilla Firefox. Toolbar może być przydatnym narzędziem dla każdego użytkownika.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest toolbar?