Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Tibia?

Kategoria: Pozostałe, 09 sierpień 2011, 10:48, ilość odsłon: 443

Gry MMORPG – czyli Massive Multiplayer Online Role Playing Game – cieszą się niezwykłą popularnością w sieci internetowej.

Jedną z takich gier jest Tibia. Co to jest Tibia? To gra 2D, w której gracz steruje postacią, wędrującą po krainie o nazwie Tibia. Ciekawostką jest, że twórcy gry nie wiedzieli, że wyraz ów oznacza zarówno po łacinie, jak i po angielsku „kość piszczelową”, jednak potem zaczęli dodawać w tej grze miejsca nawiązujące do budowy anatomicznej, na przykład Fibula – kość strzałkowa. Właściwa akcja polega na rozwijaniu umiejętności postaci i bezustanne wzbogacanie jej nowymi elementami, takimi jak miecze, tarcze, zbroje. Bohater bezustannie posiada coraz wyższy poziom, czyli level.
Kontakty pomiędzy graczami odbywają się w trakcie transakcji handlowych, wyprawy bojowe oraz rozmowy. Dodatkowo należy dodać, że niektóre serwery umożliwiają zabijanie postaci, inne nie. Przez zabicie innego bohatera także zdobywa się punkty doświadczenia. Jakiś czas temu polskie media obiegły alarmujące wiadomości odnośnie zagrożeń ze strony tej gry, i wszyscy pytali się, co to jest Tibia, jednak informacje przekazywane przez media mogły spaczyć obraz tej rozrywki.
Według nich, wielu gimnazjalistów traktuje tę grę jako nałóg, hazard i sposób na zarobek. Podobno wielu z nich sprzedaje elementy świata wirtualnego – czyli postacie z gry, zbroje bądź inne rekwizyty – w rzeczywistym świecie, i podobno wielu z nich na tym sporo zarabia. Ciężko jest dociec prawdy, ale na pewno nie można przez pryzmat kilku przypadków patrzeć na całość tej gry i nie należy odpowiadać sobie na pytanie, co to jest Tibia – że jest to nałóg, gdyż to mocno uogólniająca opinia .

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak dodać czcionkę do worda

    Dowiedz się jak urozmaicić swojego worda po przez dodanie nowych oryginalnych czcionek do aplikacji.

  • Co to jest cache?

    Niektórzy z użytkowników komputerów nie zdają sobie sprawy z tego, jak często nasz komputer przechowuje dane w pamięci tak zwanej podręcznej, z której następnie czerpie pełnymi garściami w trakcie swojej pracy.

  • Co to jest Java?

    Java to obiektowy język programowania stworzony firmę Sun Microsystems.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Tibia?