Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest tablet?

Kategoria: Sprzęt, 13 wrzesień 2011, 09:44, ilość odsłon: 3441

W tematyce komputerowej często słyszymy o pojęciu "tablet". Niewielu ludzi jednak umiałoby odpowiedzieć na pytanie o to, co to jest tablet.

Otóż tablet to urządzenie nowej generacji, które od niedawna widnieje na rynku elektronicznym dzięki firmie Apple iPad. Jest to raczej niewielkie urządzenie, którym sterujemy za pomocą płaskiego ekranu. Jego funkcje prawie pokrywają się z funkcjami komputera, chociaż oczywiście pewnie nie w pełnym wymiarze. Każdy tablet wyposażony jest w program operacyjny oraz różnego rodzaju – w zależności od potrzeb korzystającego – aplikacje.

Gdy wiemy już, przynajmniej w niewielkim stopniu, co to jest tablet, warto zastanowić się, jakie funkcje może on spełniać. Oczywiście w głównej mierze zależy to od tego, czego oczekuje od tableta jego użytkownik. Jest to przede wszystkim urządzenie medialne, a więc jego użytkownicy wykorzystują je głównie do przeglądania internetu, oglądania plików multumedialnych, słuchania muzyki, czytania prasy internetowej czy ebooków. Jednak chyba najczęściej ludzie decydują się na zakup tableta ze względu na swoją pracę. Posiadanie przy sobie tego niewielkiego urządzenia daje nam stały dostęp do wszystkich naszych komputerowych danych, do naszej poczty internetowej oraz do wszystkich innych programów, które wykorzystujemy w trakcie naszej pracy.

Kiedy już wiemy dokładnie co to jest tablet na koniec wyliczyć należy jego mocne i słabe strony. Jeśli chodzi o korzyści płynące z posiadania tableta to na pewno jego główną zaletą jest rozmiar. Tablet jest na tyle mały że spokojnie umieścić go można nawet we własnej kieszeni, przez co jest to na pewno najbardziej mobilne urządzenie tego typu. Jeśli mowa o największej ujmie, jakie posiada to urządzenie, prawdopodobnie jest nim jego koszt. Za cenę, jaką trzeba zapłacić na przeciętnego tableta, spokojnie moglibyśmy zaopatrzyć się w dobrej klasy laptopa, który ma o wiele więcej funkcji i jest o wiele wygodniejszy.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest tablet?