Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Steam?

Kategoria: Internet, 09 sierpień 2011, 10:55, ilość odsłon: 753

Gry komputerowe stanowią bardzo znaczną dziedzinę całego przemysłu cyfrowego.

Ich twórcy wpadli na pomysł, aby dostarczać wszystkie gry bezpośrednio do komputera nadawcy za pomocą Internetu, przy czym wystarczy mieć własne konto, oczywiście płatne. W ten sposób powstał Steam.
Co to jest Steam? To cyfrowa platforma, która umożliwia zakup gier bez wychodzenia z domu. Powstała w 2002 roku i wyprodukowana została przez korporację Valve, specjalnie pod grę Counter Strike i Half Life. Aby grać w Counter Strike 1.6, należało pobrać właśnie Steam, a dodatkowo otrzymywało się dostęp do Half Life’a. Obecnie platforma ta jest mocno udoskonalona, umożliwiając dostęp do ponad 250 tytułów gier, jak i tworząc całą Steam Community. Można obejrzeć zarówno trailery gier, jak i ich wersje demonstracyjne. Mając na liście przyjaciół, można także obejrzeć ich statystyki a także osiągnięcia w grach.
Steam posiada także obsługę po polsku. Ponadto platforma oferuje możliwość gry za darmo w weekendy, a przy zakupie danego produktu otrzymuje się tzw. Guest Passa dla gości. Guest Pass umożliwia wypróbowanie za darmo przez tydzień innych tytułów, oferowanych przez Steama. Czasem można dzięki Steamowi uruchomić grę szybciej, ponieważ program ten ściąga najczęściej początkowe lokalizacje w grze, i podczas gdy my już mamy możliwość cieszenia się rozgrywką, reszta plików ściąga się w tle.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zaimplementować HTML w PHP?

    Zanim odpowiemy na pytanie "Jak zaimplementować HTML w PHP?" musimy uświadomić sobie, że kod PHP jest przeznaczone dla serwera, a kod HTML dla przeglądarki.

  • Audyt SEO- jak i po co się go wykonuje?

    Audyt SEO to szczegółowe badanie stron internetowych pod kątem ich pozycjonowania, a ściślej rzecz biorąc postrzegania przez wyszukiwarki, często powiązane ze sprawdzeniem zgodności kodu dokumentów HTML z standardami W3C.

  • Jaki modem USB?

    Modemy USB służą do połączenia z Internetem zarówno przy wykorzystaniu łącz telefonii stacjonarnej jak i telefonii komórkowej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Steam?