Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest spam?

Kategoria: Internet, 14 czerwiec 2011, 09:27, ilość odsłon: 841

SPAM jest to niepożądane zjawisko powszechnie występujące w Internecie. Towarzyszy ono nieodłącznie wszelkim sieciom komputerowym od początku ich istnienia. SPAMem określa się niechciane wiadomości przesyłane do użytkowników sieci najczęści

Nie jest to jednak jedyna droga. Coraz częściej zauważa się rozpowszechnianie niechcianych wiadomości poprzez komunikatory Internetowe. SPAM zwykle wysyłany jest masowo, natomiast nie jest to konieczny warunek do określenia niechcianej wiadomości tym mianem.

Wiadomości, które są określane jako SPAM dotyczą zazwyczaj działań marketingowych. Ze względu na powszechne potępienie takiej metody reklamy większość poważnych firm zajmujących się tą dziedziną nie korzysta z formy SPAMU jako narzędzia marketingowego.

Wraz z coraz szerszym rozpowszechnianiem się tej złej praktyki zaczęto tworzyć tak zwane filtry antyspamowe. Firmy, które posiadają duże i powszechnie używane serwery pocztowe starają się dbać zarówno o bezpieczeństwo użytkowników jak i o zapewnienie im ochrony przed SPAMem. Wiadomości tego typu często bardzo irytują użytkowników, co skutkuje tym, że szukają oni takich serwerów, na których będą otrzymywać ich jak najmniej.

SPAM może powodować również problemy związane z bezpieczeństwem. Często zdarza się, że linki, które są rozpowszechniane w takich wiadomościach reklamowych prowadzą do zainfekowanych stron internetowych. Nie tylko linki mogą być niebezpieczne, również załączniki w takich wiadomościach mogą zawierać w sobie „złośliwy kod” wirusów, robaków internetowych czy trojanów. Niestety taka treść SPAMu jest bardzo niebezpieczna, nie tylko dla pojedynczego użytkownika, którego komputer może zostać zainfekowany, ale również dla bezpieczeństwa i stabilności działania całej sieci komputerowej, w której znajduje się zainfekowana jednostka.

Podsumowując, SPAM jest bardzo negatywnym zjawiskiem rozprzestrzeniającym się w Internecie. W kwestiach bezpieczeństwa oprócz filtrów antySPAMowych bardzo pomocna jest uwaga użytkownika, który widząc niechcianą wiadomość zwyczajnie ją usunie.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest spam?